رد کردن لینک ها

Sub heading far far away

آیا کنکور 98 حذف می شود؟

افت تحصیلی
توضیحاتی که می دهیم را مطالعه کنید و قضاوت با خود شما. شما فکر می کنید آیا کنکور 98 حذف می شود؟

نظر ما این است زمانی این آزمون جامع که بین همه در شرایط یکسان برگزار می شود، حذف خواهد شد که:

1️⃣ زیر ساخت های آموزشی کشورمان عالی باشد،

2️⃣ برابری آموزشی بین تمامی نقاط کشور در سطح خوبی باشد،

3️⃣ سوالات امتحانی که به دانش آموزان داده می شود در سطح یکسان با سایر دانش آموزان کشور باشد،

4️⃣ فعالیت در طول سال مد نظر باشد نه جلسه 2 ساعته امتحان تا حق هیچ کس پایمال نشود.

همان طور که مطالعه کردید پس باید مبنای یکسان و برابری بین همه باشد و این چیزی نیست جز کنکور که چند ده سال بین همه دانش آموزان در کشور برگزار می شود. پس نتیجه بر این شد که کنکور حذف….؟؟.

💢حذف کنکور 98 یا احتمال برگزاری دو کنکور در سال 98؟؟؟؟؟؟

🔻در سال 98 به دلیل اینکه تعداد داوطلبان و صندلی‌های دانشگاه‌ها برابر است، پیش‌دانشگاهی و کنکور حذف می‌شود. وقتی که تعداد کرسی‌های دانشگاه و داوطلبان برابر باشد، فقط انتخاب شهر برای ورود به دانشگاه مهم است، چون دیگر پیش‌دانشگاهی و کنکور نداریم. و رقابت سر شهر محل قبولی میباشد و رشته قبولی و دیگر کنکور معنایی ندارد.

 

🔻رئیس آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال 98 شاهد استقرار پایه دوازدهم و تکمیل ساختار نظام آموزشی  هستیم و از این منظر شرایط برای پذیرش دانشجو و برگزاری امتحانات نهایی متفاوت خواهد بود تصریح کرد : در سال 98 ، بخش اول داوطلبان ورود به کنکور همین کلاس دوازدهمی ها هستند و بخش دوم نیز پشت کنکوری‌ های سال های قبل اند و  لازم است فقط در همان سال دو کنکور برگزار شود تا فارغ‌ التحصیلان نظام های آموزشی قبلی با مشکل مواجه نشوند.

🔻آیا سال 98 دو کنکور برگزار می‌شود؟؟؟؟؟؟

👈احتمال اول:
برگزار شدن یک کنکور بر اساس نظام جدید:

این میتواند بدترین احتمال باشد،زیرا در این حالت سنجش برای داوطلبان نظام جدید یک کنکور برگزار میکند و داوطلبان نظام قدیم یا باید کتابهای درسی نظام جدید را بخوانند

👈احتمال دوم:
برگزار شدن دو کنکور نظام جدید و نظام قدیم:

طبیعتا برگزاری دو کنکور احتمال بیشتری دارد. زیرا نظام آموزشی ایران سال 81 نیز به همین مشکل برخورد.دفعه های پیشینی که چنین اتفاقی افتاد سازمان سنجش دو سری سوال به دانش آموزان میداد و هر دانش آموز با توجه به کتاب هایی که خونده بود سوالات خودش رو انتخاب می کرد. اگر دانش آموز نظام قدیم بود سوالات نظام قدیم و اگر نظام جدید بود سوالات نظام جدید. این روند تا سه سال بعد از تغییرات هم ادامه پیدا کرد و بعد از اون فقط یک کنکور برگزار شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره تحصیلی می توانید به صفحه اصلی (مشاوره تحصیلی) ما رجوع کنید. امیدواریم از مطالبی که در اختیارتان قرار داده ایم بهره کافی را برده باشید.

آیا کنکور 98 حذف می شود؟
آیا کنکور 98 حذف می شود؟

تبدیل رویا به واقعیت

به گفتگو بپیوندید