انتخاب رشته ریاضی ۹۸

انتخاب رشته ریاضی ۹۸

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ بازدید807

یکی از مهمترین موارد بعد از اعلام نتایج این است که بچه ها چطور تخمین رتبه کنند. این که رتبه ی کسب شده چقدر به ملاک های شما نزدیک هست امری بسیار مهم در انتخاب رشته ریاضی ۹۸ می باشد. ترتیب و اولویت بندی در این امر از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است و مشورت با مشاور از حساس ترین عوامل در ضمن انتخاب رشته ریاضی ۹۸ شماست.

ملاک انتخاب رشته چیست؟

این ملاک نیست که افرادی که در دانشگاه های خوب کشور پذیرفته شده اند بهترین انتخاب رشته ریاضی ۹۸ را انجام می دهند. در انتخاب رشته ریاضی ۹۸ تجربه و احتمال از فاکتور های اصلی است و می بایست فرد از سابقه خوبی در این کار برخوردار باشد. پس به خانواده هایتان اجازه ندهید که این امر مهم را برای عدم صرف هزینه کم به قوم و خویشان تان بسپارند. هیچگاه در هزینه کردن برای این امر مهم با والدین خود تعارف و رو در بایستی نداشته باشید. شما با انتخاب رشته ریاضی ۹۸ درست و عالی این شانس را دارید تا احتمال قبولی خود را در دانشگاه دولتی، دانشگاه آزاد و رشته مد نظرتان افزایش دهید.

خیلی از دوستان شما به واسطه تصمیمات اشتباهی که در آن زمان داشته اند، عمر خود را به بطالت گذرانده اند. اجازه ندهید ناراحتی نتیجه کنکور بر شما غلبه کند و کنترل احساسات خود را از دست دهید. افراد زیادی بوده اند که توانستن با غلبه بر احساسات خود و از مشورت با یک مشاور با تجربه نتیجه عالی بگیرند. این امر باعث شد تا نتیجه بدی که از کنکور گرفته بودند تا حد زیادی بر طرف شود.

انتخاب رشته ریاضی ۹۸ بر اساس میانگین درصد کنکور:

شما با یک گزینش خوب در میان رشته های مهندسی می توانید جزء آن دسته افرادی باشید که به راحتی قادر به ورود به دانشگاه بوده اند. خیلی خیلی مهم است که شما ضمن انتخاب های خود علاقه و توانایی های ذاتی خود را هم در نظر بگیرید. اما چه کسی می تواند در این ایام پر تنش به شما کمک شایانی کند؟ اکثر مشاوران در انتخاب رشته ریاضی ۹۸ کاری را انجام می دهند که خیلی از مشاوران انجام می دهند.

اینکه مشاور استعداد شما و میزان علاقه شما را در نظر بگیرد بسیار اهمیت دارد. اینکه میزان توقع شما از جایگاه اجتماعی که می خواهید در آینده داشته باشید را ملاک قرار دهد بسیار مهم است.

مشاور باید ضمن انتخاب هایی که برای شما دارد علاقه، استعداد، هدف، جایگاه اجتماعی، درآمد، تضمین آینده کاری، روحیه کاری و خیلی از مواردی که بسیار مهم هستن را در نظر بگیرد. دلیل اینکه خیلی از افراد به واسطه تصمیمات احساسی و غیر کارشناسی که دارند، نمی توانند در حرفه خود ثابت قدم باشند و لذت ببرند. اینکه شما تمایل زیادی به ایجاد در خلاقیت در کارتان داشته باشید مهم است.

اینکه از رقابت سالم با رقیبان خود لذت ببرید مهم می باشد. اینکه اگر دچار افت اقتصادی شدید به جای گلایه و ناراحتی، با انگیزه زیاد در پی یافتن راه هایی برای خروج از این شرایط باشید.

تخمین رتبه

تخمین رتبه

تخمین رتبه در منطقه بر اساس میانگین درصد رشته ریاضی:

توصیه می کنم از مشاوری کمک بگیرید که می تواند بهترین شناخت را در مدت کم از شما داشته باشد و سعی کنید در جلسه مشاوره حتما تمام ملاک های مدنظرتان را عنوان کنید.

دانستن اطلاعاتی از تخمین رتبه بر اساس منطقه ای که هستید خیلی به شما کمک می کند تا آرامش خوبی داشته باشید. این کار کمک می کند تا حد و حدود خوبی به شما داده شود و ملاک های خود را با سال گذشته مقایسه کنید. تصویری که در این مقاله می بینید خلاصه ای از اطلاعات مربوط به انتخاب رشته سال ۹۷ است. امیدوارم حدود خوبی را به شما ضمن انتخاب هایتان بدهد.

در همین عکسی که ملاحظه می کنید می توانید حدود خوبی از قبولی های سال قبل مطلع شوید. البته پیش بینی و اولویت بندی یک مشاور به خوبی می تواند شما را نسبت به رقیبان تان جلو بیندازد.

انتخاب رشته کنکور سراسری:

شاید برای شما این تفکر وجود داشته باشد که آخرین مرحله کنکور همان آزمونی است که در آخر هفته می دهید. اما باید این موضوع را به شما اطلاع بدهم که تنها بخش برای جبران کاستی های روز جلسه و تنبلی های سال کنکور، انتخاب رشته کنکور سراسری است. با مشورت می توانید به بهترین نتیجه ممکن برسید و نتایج بد بوجود آمده را جبران کنید.

کنکور تاک آرزوی بهترین انتخاب رشته را برای یکایک شما عزیزان دارد و در تلاش است تا با راهنمایی هایی که می کند در موفقیت شما سهیم باشد.

1
2
3
4

پربازدیدترین ها