رد کردن لینک ها

Sub heading far far away

مشاوره کنکور انسانی

مقدمه ای بر مشاوره کنکور انسانی:رتبه برترهای انسانی

سلام به عزیزان داوطلب کنکور انسانی، در پست های قبلی به مشاوره کنکور رشته های مختلف پرداخته ایم و در این مقاله می­­خواهیم به مشاوره کنکور انسانی بپردازیم و دانسته های مان را با شما به اشتراک بگذاریم. پس با ما تا به انتهای این مقاله باشید و نکته ای را از قلم نیندازید. در مقالات بعدی حتما اطلاعات کامل تر و طبق نظرات شما در بخش پرسش و پاسخ پیش خواهیم رفت.

مشاوره کنکور ریاضیمشاوره کنکور انسانی چگونه است؟

از گذشته افرادی که علاقه به محاسبات نداشتند و حفظیات شان عالی بود در کنکور انسانی شرکت می­کردند. امروزه اهمیت رشته علوم انسانی بر همگان آشکار ست چراکه این دسته از داوطلبان بیشتر با انسان ها در ارتباطند و شناخت انسان نامحدود، امری هیجان انگیز و پهناور است. آمارها نشان می دهد که گرایش دانش آموزان به کنکور انسانی در سال های اخیر رو به رشد بوده است. چراکه در سال 95 تعداد شرکت کننده ها از تقریبا 161000 به 184000 نفر در سال 96 رسیده است.

مشاوره کنکور تاک
مشاوره کنکور تاک
پرچم دار انسانی چه کسانی اند؟

همه می دانند یکی از تخصص های خانم ها حفظ کردن مطالب است و جالب است بدانید که بیش از 60% داوطلبان کنکور انسانی، خانم ها هستند ولی ترکیب تراوش منطقی ذهن آقایون و همچنین تفکرات احساسی خانم ها نتیجه ای بی نظیر را به همراه خواهد داشت.

ظرفیت های کنکور انسانی چگونه است؟

به حمدالله ظرفیت پذیرش در کنکور انسانی به مراتب از کنکور ریاضی و کنکور تجربی بیشتر و بهتر است و از 310864 نفر شرکت کننده در سال 96، تعداد 54407 نفر در رشته های انسانی با آزمون پذیرفته شده اند. شاید با خواندن این مطلب کمی در درس خواندن شل بشید و با خود این فکر را در ذهن بپرورانید که نیازی به مطالعه زیاد برای کنکور انسانی نیست که البته برای پذیرش در دانشگاه های عالی شما باید رقابتی سخت با سایر شرکت کنند ها بشوید.

رتبه برترها به کدام دانشگاه ها می روند؟

پذیرش در دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، تربیت مدرس، شهید رجایی، علامه و … کاری بسیار سخت و نیازمند آمادگی کافی برای ورود به رقابتی تنگاتنگ است. شما هم می توانید مثل سایر داوطلبان که از مشاوره کنکور انسانی استفاده می کنند و از راهی که مشاوران هر ساله با صدها دانش آموز هم قدم اند و به مقصدشان می رسانند، شما هم استفاده کنید. رسیدن به دانشگاه و رشته خوب آرزوی هر داوطلب و خانواده ای ست.

سوالات کنکور انسانی چگونه هستند؟

اکثر سوالات کنکور حفظی هستند و درس ریاضی نسبت به سایر دروس از ضریب کمتری برخوردار است اما می تواند نقطه عطفی برای داوطلب کنکور انسانی باشد و شما را از سایر شرکت کننده ها متمایز کند. آیا تا حالا از خودتان پرسیده اید که کدام یک از این دروس، آسان تر و نمره آورتر است؟ کدام یک تاثیرگذارتر است؟ و … شما می توانید برای اطلاعات بیشتر جدول زیر را مطالعه کنید.

دروس عمومی و تخصصی کنکور انسانی:

✅ تیپ سوالات کنکور انسانی همانند سایر رشته هاست. 20% – 30% ساده هستند و اکثرا پاسخ می دهند، 40% – 60% سوالات متوسط هستند و با دانش نسبی از مطالب می توانید از پس این سوالات هم بر بیایید، 20% – 30% باقی مانده بخش سرنوشت ساز و مقدمه ورود به عرصه رقابت برای رتبه برتری ست که بسیار کاری سخت و دشوار است.

✅ شما برای گذر از این سد نیاز به تجربه مشاورانی دارید که چندین سال در این زمینه فعالیت کرده اند و همگام با رتبه برتر ها این مسیر را هر ساله طی نموده اند. شما با اطلاع از یک سری نکات از طریق مشاوره کنکور انسانی می توانید جز معدود افرادی باشید که رتبه برتر شوید و با خیال راحت به آرزوهایتان لباس واقعیت بپوشانید.

جدول زیر به شما نشان می دهد که این 4 درس عمومی و 9 درس تخصصی در کنکور چه هستند:

تکنیک های تست زنی و تست خوانی:

تکنیک های تست خوانی و تست زنی
تکنیک های تست خوانی و تست زنی

فهرستی از نکات مورد توجه در کنکور انسانی را به شما معرفی می کنیم:

1️⃣ تکنیک ضربدر منها ( ̶ × )
2️⃣ هدفگذاری چند از 10 تا
3️⃣ استراتژی بازگشت
4️⃣ زمان نقصانی

برای کسب اطلاعات بیشتر از این تکنیک ها می توانید از مقاله مربوط به تکنیک های تست زنی و تست خوانی استفاده کنید.

منابع کنکور انسانی:

منابع کنکور انسانی
منابع کنکور انسانی

بر همگان آشکار است که بدون استفاده از کتاب های کمک درسی در کنکور فردی رتبه خوبی کسب نخواهد کرد و اینکه از چه کتاب هایی استفاده شوند که کیفیت خوبی داشته باشند سوال بسیار مهمی ست. نسبت به سطح هوش و استعداد شما، درصدهایی که در کنکور مد نظر دارید و … کتاب های متفاوتی در بازار موجود هستند ولی آیا مطمئن هستید که آن کتاب مناسبِ هدفگذاری شما هست یا نه؟ آیا رتبه برترها برای رسیدن به این جایگاه از این کتاب ها استفاده می کردند؟ و …

پاسخ این سوال را می توانید در بخش پیشنهادات ما مطالعه بفرمایید.

رتبه برترهای کنکور انسانی چه می گویند؟

رتبه برتر ها
رتبه برتر ها

خیلی از داوطلبان کنکور انسانی خواهان اطلاع از تازه ترین تجربه ها هستند و دوست دارند از تجربه رتبه برتر ها استفاده کنند. با توجه به ارتباط دوستانه ای که با رتبه برترها داریم و رابطه ای که هنوز بعد از کنکور با مشاوران شان حفظ کرده اند، سوالاتی را پرسیده ایم که پاسخ آن را به رایگان در اختیار شما قرار می­دهیم.

آیا رتبه برترها هم از مشاور استفاده می کردند؟    

جالب است بدانید که بیش از 90% آن ها از مشاور استفاده می کردند و ارتباط آنها به صورت ماهانه و بعضی هم به صورت هفتگی بوده است.

در چه زمینه ای از مشاوره کنکور انسانی استفاده میکردند؟

یکی از وجوه اشتراک تمامی رتبه برترها دریافت برنامه مطالعاتی طبق خصوصیات شخصی خودشان بود و در این بین خانواده ها هم از طریق مشاوران از شرایط فرزندان خود به طور کامل مطلع می شدند و براساس توصیه های مشاوران پیش می رفتند.

آیا مشاوره کنکور برای رتبه برترها تاثیر داشت؟

خیلی جالب ست بدانید که همه آنها از اینکه یک مشاور با تجربه از اول راه تا به انتها با آنها بوده و کمک کرده تا قدم بزرگی در زندگی شان بردارند، احساسی وصف نشدنی داشتند و هماهنگی بین خانواده و خود را مدیون تلاش های مشاورشان می دانستند.

و اما پیشنهاد ما برای شما:

پیشنهاد ما برای شما استفاده از مطالب و مقالات رایگانی ست که در سایت و فضاهای مجازی منتشر شده که نوشته مشاوران با تجربه و رتبه برترها ست. شما می توانید با پرسیدن سوال هایتان در بخش پرسش و پاسخ از نظرات مشاوران استفاده کنید و در صورت استفاده از مشاوره خصوصی و مزایای دیگر آن، می­توانید در بخش درخواست مشاوره برای رسیدن به نتایج مشابه رتبه برترها ثبت نام کنید.

امروزه اهمیت رشته انسانی به خوبی درک می شود. امیدواریم شما که این رشته را انتخاب کرده اید، با تلاش به تمام اهدف تان برسید. امیدواریم با مطالعه این مطلب کمک بسزایی در حق شما کرده باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه اصلی ما برای کسب مشاوره تحصیلی مراجعه بفرمایید. بهترین ها را برای شما آرزومندیم.

تبدیل رویا به واقعیت

 

به گفتگو بپیوندید