رد کردن لینک ها

Sub heading far far away

مشاوره کنکور تجربی

مقدمه ای بر مشاوره کنکور تجربی:مشاوره کنکور تجربی

سلام به عزیزان داوطلب کنکور تجربی، در پست های قبلی به مشاوره کنکور رشته های مختلف پرداخته ایم و در این مقاله می­­خواهیم به مشاوره کنکور تجربی بپردازیم و دانسته های مان را با شما به اشتراک بگذاریم. پس با ما تا به انتهای این مقاله باشید و نکته ای را از قلم نیندازید. در مقالات بعدی حتما اطلاعات کامل تر و طبق نظرات شما در بخش پرسش و پاسخ پیش خواهیم رفت.

مشاوره کنکور تجربی چگونه است؟

رشته تجربی پرطرفدارترین رشته کنکور سراسری ست که هر ساله داوطلبان زیادی را به دلیل جایگاه بالای اجتماعی، امنیت شغلی، درآمد خوب، هیجان کاری و کمک به هم نوع و … داوطلبان زیادی را به خود تخصیص می دهد و کمتر کسی است که حداقل یک بار تمایل به پزشک شدن را در سر نپروراند.

تجربی ها چگونه اند؟

✅ جالب ست چند مورد از خصوصیات این رشته را بدانید. دانش آموزان این رشته افرادی کنجکاو و هیجانی هستند. برای مثال مشتاق این هستند تا از آناتومی یا نحوه کارکرد قسمت های مختلف بدن اطلاع پیدا کنند و آن را به چالش بکشند. به فعالیت های آزمایشگاهی برای اینکه به صورت شخصی خودشان ناظر بر نتیجه باشند رقبت نشان می دهند.

✅ این افراد بیشتر جویای تجربه کردن آزمایشات هستند تا اینکه فقط به صورت تئوری پیش بروند.

✅ بسیاری از دانشجویان شاخه پزشکی حس غیر قابل توصیفی پیدا خواهند کرد، زمانی که از ظرافت و هماهنگی بی نظیر بدن مجهولات لباس معلومیت به خود می پوشند و قدرت بی کران خداوند در برابر چشمان شان نمایان می شود.

✅ به این خاطر این گروه از دانش آموزان کنکور تجربی را انتخاب می کنند تا در پزشک، دندان پزشک، دامپزشک، پرستار، داروساز و … به مردمان جهان خدمت کنند.

آمارها چه می گویند؟

آمارها رو به رشد بودن گرایش به این شاخه را نشان می دهند و جالب ست بدانید که بیش از 60% داوطلبان کنکور تجربی خانم ها هستند. مطالب رشته تجربی عموما به صورت حفظی هستند و خانم ها تخصص بالایی در به خاطر سپردن مطالب دارند به گونه ای که کتاب را در جلوی چشمانشان صفحه صفحه ورق می زنند.

مشاوره کنکور تجربی خیلی مهم ست برای مثال در سال 96 از 154880 نفر شرکت کننده، بالغ بر 58000 نفر با آزمون به دانشگاه های سطح کشور ورود پیدا کردند. همان طور که ملاحظه می کنید پذیرش در کنکور تجربی نیازمند آمادگی بسیار بالایی ست تا به نتیجه مطلوب در کنکور منتج شود.

شما با استفاده از مشاوره کنکور تجربی می توانید جز آن دسته افرادی باشید که مسقیم وارد دانشگاه می شوند.

✅ نکته جالب: تاثیر سوالات عمومی در کنکور تجربی خیلی بالاست و شما با دانستن یک سری تکنیک ها می توانید رتبه برتر باشید.

تکنیک های تست زنی و تست خوانی:

 فهرستی از نکات مورد توجه در کنکور تجربی را برای شما معرفی خواهیم کرد:

1️⃣ تکنیک ضربدر منها ( ̶ × )
2️⃣ هدفگذاری چند از 10 تا
3️⃣ استراتژی بازگشت
4️⃣ زمان نقصانی

برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش مقالات مربوط به تکنیک های تست زنی و تست خوانی مراجعه کنید.

تیپ سوالات کنکور تجربی:

تیپ سوالات تجربی
تیپ سوالات تجربی

کنکور تجربی تنوع بسیار بالایی در سوالات خود دارد به گونه ای که شما در دروس زیست شناسی و زمین شناسی با قالبی حفظی روبرو خواهید شد و این در حالی ست که دروس ریاضی و فیزیک دانش استدلالی و محاسباتی شما را محک می زند. 20% – 30% سوالات ساده هستند و اکثرا به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

40% – 60% متوسط هستند که با داشتن تسلط نسبی می توانید از پس این تیپ سوالات هم بربیایید. اما 20% – 30% باقی مانده به گروه سوالات سخت و سرنوشت ساز تعلق دارد که برای رسیدن به رتبه برتر، دانشگاه و رشته مد نظر باید وارد رقابت با این تیپ سوالات شوید.

اگر جزء معدود افرادی هستید که می خواهید به رویای رتبه برتر شدن لباس واقعیت بپوشانید، می توانید با مشاوره کنکور تجربی از همین الآن برای جشن رتبه برتری تان کارت دعوت بفرستید و البته ما را هم فراموش نکنید.

دروس تخصصی و عمومی رشته تجربی:

شما می­ توانید با مطالعه تکنیک های تست خوانی و تست زنی که در سایت قرار داده شده اند تاثیر فوق العاده ای بگیرید.

منابع کنکور تجربی:

منابع کنکور تجربی
منابع کنکور تجربی

بحث دیگر ما درباره منابع کنکور تجربی است که به تفکیک نظام قدیم و نظام جدید در جدول زیر آورده شده است. نظر سازمان سنجش درباره مهمترین منبع کنکور کتاب درسی است ولی این موضوع بر کسی پوشیده نمانده که کتاب درسی به تنهایی برای پیروزی در کنکور تجربی کافی نخواهد بود.

اما کدام کتاب تست مناسب برای کنکور است؟ شما می توانید با استفاده از مشاوره کنکور تجربی از کتاب های کمک درسی بروز اطلاع پیدا کنید و سمت کتاب های بی کیفیت نروید.

زیرگروه ها و ضرایب دروس کنکور تجربی:

یکی از مهمترین نکاتی که هر داوطلب کنکور تجربی می بایست به آن توجه کند ولی به دلیل تخصصی بودن نسبت به آن بی تفاوت ست، زیرگروه ها و ضرایب دروس تجربی ست. همگام با مشاوره تحصیلی این مجموعه می توانید نسبت از باقی افراد پیشی بگیرید.

اکثر والدین و داوطلبان کنکور برای آگاهی از این موضوع از تجربه مشاوره کنکور تجربی استفاده می کنند ولی به طور کلی بخواهیم توضیح داشته باشیم، شما باید بدانید قبل از شرکت در کنکور تجربی خواهان پذیرش در کدام رشته هستید و طبق آن چه ضرایبی از دروس برای رشته مد نظرتان مهم هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر از انتخاب رشته 98 میتوانید اینجا کلیک کنید.

رتبه برترهای کنکور تجربی چه می‌­گویند؟

رتبه برترهای تجربی
رتبه برترهای تجربی

خیلی از داوطلبان این رشته در کنکور خواهان اطلاع از تازه ترین تجربه ها هستند و دوست دارند از تجربه رتبه برتر ها استفاده کنند. با توجه به ارتباط دوستانه ای که با رتبه برترها داریم و رابطه ای که هنوز بعد از کنکور با مشاوران شان حفظ کرده اند، سوالاتی را پرسیده ایم که پاسخ آن را به رایگان در اختیار شما قرار می­دهیم.

آیا رتبه برترها هم از مشاور استفاده می‌کردند؟

جالب است بدانید که بیش از 90% آن ها از مشاور استفاده می کردند و ارتباط آنها به صورت ماهانه و بعضی هم به صورت هفتگی بوده است.

در چه زمینه ای از مشاوره کنکور تجربی استفاده می‌کردند؟

یکی از وجوه اشتراک تمامی رتبه برترها دریافت برنامه مطالعاتی طبق خصوصیات شخصی خودشان بود و در این بین خانواده ها هم از طریق مشاوران از شرایط فرزندان خود به طور کامل مطلع می شدند و براساس توصیه های مشاوران پیش می رفتند.

آیا مشاوره کنکور برای رتبه برترها تاثیر داشت؟

خیلی جالب ست بدانید که همه آنها از اینکه یک مشاور با تجربه از اول راه تا به انتها با آنها بوده و کمک کرده تا قدم بزرگی در زندگی شان بردارند، احساسی وصف نشدنی داشتند و هماهنگی بین خانواده و خود را مدیون تلاش های مشاورشان می دانستند.

و  اما  پیشنهاد ما برای شما:

پیشنهاد ما برای شما استفاده از مطالب و مقالات رایگانی ست که در سایت و فضاهای مجازی منتشر شده که نوشته مشاوران با تجربه و رتبه برترها ست. شما می توانید با پرسیدن سوال هایتان در بخش پرسش و پاسخ از نظرات مشاوران استفاده کنید و در صورت استفاده از مشاوره خصوصی، مشاوره تحصیلی و مزایای دیگر آن، می­توانید در بخش درخواست مشاوره برای رسیدن به نتایج مشابه رتبه برترها ثبت نام کنید.

امیدوارم با مطالعه این مطالب به شما خواننده عزیز کمک کرده باشم.

تبدیل رویا به واقعیت

به گفتگو بپیوندید