چگونه از مطالعه لذت ببریم ؟

چگونه از مطالعه لذت ببریم ؟

۲۵ شهریور ۱۳۹۸ بازدید171

آیا در کارتان آرامش دارید؟ با خیالی راحت و مطمئن پیشروی دارید؟ به نظر شما چگونه از مطالعه لذت ببریم ؟

اگر جواب تان خیر است و دیگر از این پس نمی خواهید به این حس و حال برگردید و وارد آن دسته افرادی شوید که به زیبایی زندگی می کنند یا حتی اینکه حس خوبتان را تا به انتها حفظ کنید و رشد بدهید، این مطلب را نخوانده رها نکنید چراکه جواب سوال اینکه چگونه از مطالعه لذت ببریم در اینجا گفته خواهد.

دقت کرده اید وقتی به یک محله جدید کوچ می کنید و چندان شما را نمی شناسند.

بچه های بزرگتر از شما، به چشم خاصی نگاه می کنند. انگار که چون شما از آنها کوچک هستید می توانند به شما زور بگویند. ولی وقتی متوجه می شوند که فلانی داداش بزرگ شماست دیگر نمی توانند کاری بکنند. حتی امکان دارد از شما اطاعت هم کنند.

این داداش بزرگه مشاور کنکور شماست و آن بچه ها کنکور. حالا که شما مشاور تحصیلی دارید دیگر کاری ندارین جز تمرکز روی مطالعه و حرکت با هدف شکست دادن کنکور. حال وقت آن فرا رسیده تا تدارکات جشن رتبه برتری تان در کنکور را ببینید. پس بدون فوت وقت با مشاورتان ارتباط بگیرید و از همین الآن بدون اینکه فکر کنین چقدر تا کنکور مانده شروع کنین.

برای اطلاع از ریز جزئیات می توانید سری مباحث پله پله تا موفقیت را دنبال کنید و از نکات مهم و تاثیرگذار در شرایط مطالعه بهره مند شوید. احساس می کنید چگونه از مطالعه لذت ببریم ؟ به نظر شما راه حل برای همه یکسان است؟ با ما همراه باشید

درس بخوانید و لذت ببرید:

از مطالعه لذت ببرید

از مطالعه لذت ببرید

خیلی از افراد وقتی مطالعه می کنند آرامش خاصی به آنها منتقل می شود. بزرگی می گوید: ” هر کسی که با خواندن کتاب آرامش پیدا کند، هیچ آرامشی را از دست نداده است. “

من خودم قبل از خواندن این جمله نمی دانستم که چقدر به مطالعه علاقه مند هستم. شدت علاقه من به مطالعه طوری بود که هر زمانی که درس می خواندم ذهن من رنگ خلاقیت به خودش می گرفت. دید من نسبت به پدیده های اطرافم متفاوت می شد. چیزهایی را می دیدم که دیگران آن را درک نمی کردند.

من وقتی درس می خواندم هدفم این بود که حس خوبی را تجربه کنم. چون هدف من یاد گرفتن مطالب بود و نه حفظ کردن، همیشه حس هایی رو تجربه می کردم که کمتر کسی به خود می دید.

وقتی هدف شما این باشد که از مطالعه لذت ببرید و مطالب را یاد بگیرید، ذهن تان با شما مسالمت می کند. اما وقتی که شما می خواهید مطلبی را به ذهن بسپارید و به هر دلیلی که شده آن را حفظ کنید، ذهن شما روی سخت خود را نشان خواهد داد.

چگونه عاشق مطالعه کردن بشیم؟

چگونه عاشق مطالعه کردن بشیم؟

چاره کار و تنها راه عبور از تمامی این برهه ها، عاشق بودن است. وقتی شما عاشق هستید عبور از تمامی مراحل آسان می شود. از تک تک سختی هایی که به شما وارد می شود حس خوبی می گیرید. البته وقتی عاشق مطالعه و درس خواندن خواهید شد، دیگر معنای سخت و دشوار برای شما مفهومی نخواهد داشت.

عاشق درس خواندن شوید تا درک کنید راه عبور از همه سختی ها و تجربه ناب و کم یاب، عاشق بودن است.

واقعا راهی برای لذت بردن از مطالعه وجود دارد؟

چگونه از مطالعه لذت ببریم؟

چگونه از مطالعه لذت ببریم ؟

“چگونه از مطالعه لذت ببریم ؟” سوال مهمی بود که خود من هم در دوران تحصیلم داشتم. وقتی وارد دانشگاه شدم به این موضوع پی بردم که خیلی از مواقع که ما حس خوبی از مطالعه کسب می کنیم به خاطر دید مثبتی است که نسبت به درس خواندن داریم. چون در دانشگاه کمتر از مدرسه و کنکور می شود درس خواند.

شما با نگرش مثبت به درس خواندن و این که همه روزه برای خود تلاش می کنید، بر اثر مرور زمان پاسخ “چگونه از مطالعه لذت ببریم ؟” را خواهید یافت. پیشروی با آرامش نعمت بزرگی است و سعی کنید به آن برسید.

همیشه سعی کنید نسبت به مطالعه کردن دید مثبتی داشته باشید و تمام تلاش تان را به کار بگیرید تا آن زمانی که به مطالعه اختصاص می دهید لذت ببرید. به فکر این نباشید تا با استرس کتاب را به پایان برسانید. به این فکر کنید که با مطالعه کتاب می توانید چندین قدم به هدف تان نزدیک شوید.

متاسفانه تعدادی از بچه ها از پرسیدن “چگونه از مطالعه لذت ببریم ؟” ترس دارند. اینکه فکر می کنند نباید این سوال را بپرسند که دیگران متوجه مشکل آنها شوند. من به شما به طور صریح پاسخ می دهم که پرسیدن این سوال نه تنها مشکل نیست بلکه نشان از فهم و درک بالای شماست.

پرسیدن سوال “چگونه از مطالعه لذت ببریم ؟” نشان می دهد که شما برای وقت خود ارزش قائل هستید و به دنبال پیشرفت و ترقی می باشید. همیشه سعی شما بر این باشد تا متفاوت از بقیه افراد باشید و شما جزء آن دسته از افراد باشید تا الگوی اطرافیان در مطالعه کردن باشید.

چگونه انگیزه درس خواندن را ببریم:

پاسخ به سوال شما درباره اینکه چگونه از مطالعه لذت ببریم، انگیزه است. حتما زمانی که صرف مطالعه می کنید را با انگیزه بگذرانید. برای دریافت انگیزه راه هایی هست که به راحتی می توانید به آن ست پیدا کنید. از افرادی که می توانند به شما کمک کنند مشورت بگیرید. اگر به دنبال این هستید که چگونه از مطالعه لذت ببرید این است که راه رشد روز افزون انگیزه مطالعه را پیدا کنید. جوینده یابنده است. به دنبال آن باشید پیدا خواهید کرد. مشاوران کنکورتاک هم می تواند یکی از گزینه های شما برای این موضوع باشد.

چگونه از مطالعه لذت ببریم

چگونه از مطالعه لذت ببریم

چگونه به درس خواندن عادت کنیم:

یکی از مواردی که انسان با عادت کردن به آن لحظه به لحظه از زندگی اش پیشرفت می کند، عشق است. سعی بر این داشته باشید که عاشقانه درس بخوانید و از آن زمانی که برای مطالعه صرف می کنید حس خوبی بگیرید. شاید به ظاهر خنده دار باشد اما بدانید زمانی که بدون استرس مطالعه می کنید و به دنبال این هستید تا لذت ببرید، میزان یادگیری شما ارتقاء می یابد. اگر به دنبال این هستید تا چگونه از مطالعه لذت ببریم ، عاشقانه مطالعه کنید.

چگونه از درس خواندن خسته نشویم:

پاسخ این سوال اینکه چگونه از درس خواندن خسته نشویم را در بخش گذشته عنوان کردم. بخش قبل را مطالعه بفرمایید.

چگونه روزی ۱۶ ساعت درس بخوانیم:

حتما از میزان ساعت مطالعه کم، شروع کنید. با گذر زمان و آهسته آهسته ساعت مطالعه تان را افزایش دهید. هر چقدر آهسته این راه را طی کنید موفق تر خواهید بود. رشد آنی در ساعت مطالعه باعث تنفر نسبت به درس خواندن می شود. پیشنهاد ما این است که در یک بازه ۲ ماهه به هر هفته و به ازای هر روز، یک ساعت به ساعت مطالعاتی بیفزایید. بهتر است برای کنترل عالی شرایط، با یک مشاور کنکور در ارتباط باشید. همراهی یک مشاور بهتر شما را متوجه می کند که چگونه از مطالعه لذت ببریم.

1
2
3
4

پربازدیدترین ها