برنامه ریزی برای کنکور یکی از مهمترین فاکتور ها

برنامه ریزی برای کنکور یکی از مهمترین فاکتور ها

۱۱ آذر ۱۳۹۸ بازدید197

هدف ما از داشتن برنامه ریزی برای کنکور این است که مسیر را به درستی طی کنیم. هدف در بین کنکوری ها تیپ های مختلفی دارد.

◀️ عده ای احساس می کنند که هدف دارند اما، ندارند. تعداد این گروه بسیار بالاست.

◀️ عده ای می دانند که نتیجه هدف داشتن شان چه می شود ولی از نحوه پیشروی بین ابتدا و انتهای مسیر آگاهی ندارند و سر در گم هستند. این گروه هم تعدادشان تقریبا بالاست.

◀️ عده ای می دانند چه هدفی دارند و ایمان دارند که از موانع سر راه عبور خواهند کرد. تعداد این دسته افراد به شدت کم است.

◀️ عده ای هم هدف ندارند که اصلا با آن ها کاری نداریم.

📣 این که شما جزء کدام گروه هستید کاملا شخصی می باشد و کافی است با خود رو راست باشید تا متوجه شوید.

هدف داشتن” در رسیدن و تشخیص راه درست از غلط بسیار مهم است. شما با اطلاع از یک سری موارد که در ادامه گفته می شود می توانید با برنامه ریزی برای کنکور را به طور ساده پیاده سازی کنید.

در صورتی که جزء آن دسته از افراد معدود هستید که می خواهید وارد تیپ ۳ شوید و پیشنهاد می­کنم مطالب را تا به انتها دنبال کنید و وارد قشر خاص و تاثیرگذار جامعه شوید. مطالب در ادامه درباره مشاوره کنکور است که بسیار به شما کمک می کند.

هیچ کسی اصل مهم زیر را در برنامه ریزی برای کنکور نمی داند. شما چطور؟

برنامه ریزی برای کنکور

برنامه ریزی برای کنکور

⚫️ همه افراد در استعداد و توانایی با یکدیگر متفاوتند. اگر این موضوع را همه درک کنند، دیگر نیازی نیست تا افراد کاری را انجام بدهند که به آن علاقه ندارند. این اصل مهم با نام “اصل تفاوت های فردی” شناخته می شود و بیان می کند که همه ما برای هدف خاصی به دنیا آمده ایم و توانایی هایی داریم که مختص به ما می باشد.

🔴 برای اطلاع از این که شما چه استعدادهایی دارید و توانایی های شما در چه زمینه هایی است می توانید از مشاوران کنکور کمک بگیرید. این یکی از نتایج حاصل از برنامه ریزی برای کنکور است. مشاورانی که به دلیل تجربه بالایشان در شناسایی دانش آموز ها و در اختیار گذاشتن بهترین راه های ممکن، نتایج خارق العاده ای را برای کنکوری ها رقم زده اند.

🔵 شما هم می توانید مثل خیلی از افراد موفق از مشاور کنکور کمک بگیرید. یکی از عوامل مهم در پیشرفت بین رتبه های برتر این است این افراد علاوه بر منابع کنکوری با کیفیت، از مشاور در زمینه برنامه ریزی برای کنکور هم استفاده می کنند.

⚫️ تفکر اشتباه: اغلب افراد فکر می کنند که مشاوران در برنامه ریزی برای کنکور فقط یک برنامه مطالعاتی پیشنهاد می کند که در زمان مشخصی با دانش آموز تماس بگیرند که آیا برنامه خود را انجام داده است یا نه؟ کافی است از رتبه برترهایی که مشاور داشته اند و نتیجه های خارق العاده گرفته اند بپرسید که به چه میزان مشاور در موفقیت شان موثر بوده است؟

اگر برنامه ریزی برای کنکور نداشته باشم با مشکلات زیر رو به رو می شوم:

🚫 برنامه ریزی برای کنکور یکی از مواردی است که انسان بر اثر تجربه به آن می رسد. انسان هم از آنجایی که موجودی پیچیده است شناسایی آن زمان می برد ولی هیچ کاری غیر ممکن نیست. اگر کنکوری ها از برنامه ریزی برای کنکور توسط مشاور استفاده نکنند می توانند در کنکور قبول شوند اما نه در سال اول. دانش آموزان باید از خودشان شناخت کافی داشته باشند تا بتوانند بهترین روش را برای مطالعه به کار بگیرند. خود این فرآیند زمانبر است چراکه به جای تمرکز روی مطالعه و درس خوانده، پیوسته در حال سعی و خطا هستند و زمان را از دست می دهند.

🚫 سعی و خطا در زمان کنکور بسیار امر پر ریسکی می باشد. هیچ انسانی وقتی راه حل ساده و کم هزینه ای برای حل یک موضوع دارد تمایل ندارد که خود را درگیر کارهای سخت و پر ریسک کند. شما بدون معطلی و پشت کنکور ماندن و بدون تکرار آن استرس ها، نگرانی ها و هزینه ها می توانید با یک راه حل ساده در همان سال اول کنکور قبول شوید و به دانشگاه و رشته مورد علاقه خود ورود پیدا کنید.

شگفت زدگی از رتبه های بعضی ها:

برنامه ریزی برای کنکور

برنامه ریزی برای کنکور

خیلی از کنکوری ها نتایج دوستان شان شگفت زده شده اند. تعجب از این بابت که چطور می شود دوست شان با استعدادی متوسط نتیجه بهتری نسبت به او گرفته باشد؟ اینکه افرادی رتبه هایی را کسب کرده اند که همه از رتبه شده اند. اما دلیل چیست؟

✅ وقتی دلیل ساده این نتیجه خارق العاده را متوجه می شوند، حسرت می خورند که چرا در کنار این همه تلاش بی وقفه ای که داشته اند، برای اصل کار (مشاوره) هزینه ای نکرده اند و برنامه ریزی برای کنکور به صورت تخصصی نداشته اند.

✅ وقتی متوجه می شوند که با چند جلسه با مشاوران مجرب می شود از استعدادهای خدا دادی اطلاع پیدا کرد و بهترین عملکرد را به نمایش گذاشت، حسرت گذشته را می خورند.

✅ این که رقیبان شان با صرف انرژی کم و بازدهی بالا توانسته اند به اهداف مد نظرشان برسند، حسرت می خورند.

✅ این که دوستان شان در برنامه ریزی برای کنکور که داشته اند، تفریح و ورزش شان را هم انجام می دادند.

✅ این که هم کلاسی هایشان همیشه با انگیزه درس خوانده اند و سریع با روش هایی که مشاوران پیشنهاد داده اند از ناامیدی فاصله گرفته اند.

📌 و …

⏱⏱⏱ زمان که بگذرد شما فرصت جبران ندارید مگر اینکه یک بار دیگر کنکور را تجربه کنید. کنکوری که هر ساله سخت می شود و رقابت تنگاتنگ. ⏱⏱⏱

برنامه ریزی برای کنکور چه مزایایی دارد؟

برنامه ریزی برای کنکور

برنامه ریزی برای کنکور

👆 یک برنامه خوب کاملا مخصوص شما نوشته می شود و با توجه سوالاتی که مشاور از شما می پرسد تیپ شخصیتی شما مشخص می شود. زمانی که تیپ شخصیتی شما تعیین می شود ارائه بهترین برنامه ریزی برای کنکور آسان تر می شود.

✌️ گام بعدی محیط مطالعه شما می باشد. اینکه آیا فضای مطالعه شما استانداردهای لازم را دارد؟ در صورت عدم برقراری استانداردها، مشاور به شما کمک می کند تا شرایط را تا جایی که امکان دارد به بهترین حالت خود برسانید. شرایط اتاق از جمله نور، میز، صندلی و …

✌️👆 بعد از پیاده سازی بهترین شرایط مطالعه نوبت می رسد به خانواده کنکوری ها.

✌️✌️ خانواده یکی از مهمترین و تاثیرگذار ترین بخش در نحوه مطالعه دانش آموز است. تخصص ما در این است تا به کنکوری ها کمک کنیم تا از حساسیت های والدین شان به دور باشند. مشاوران مجموعه کنکور تاک اعتماد والدین را جلب می کنند و فعالیت هایی که منجر به کسب نتیجه عالی برای شما می شود را به والدین اعلام می کنند. با این کار دیگر شما از حساسیت های والدین به دور خواهید بود. این یکی از مهمترین مزیت های داشتن برنامه ریزی برای کنکور است که مربوط به والدین می شود.

انواع برنامه ریزی برای کنکور:

بر اساس تفاوت های رفتاری بین دانش آموزان و تفاوت در ساعات حضور در مدرسه، دو تیپ برنامه ریزی برای کنکور ارائه می شود.

📎 اولین تیپ از برنامه ریزی برای کنکور به گونه ای است که فرد برنامه ریزی خود را به صورت لحظه ای انجام می دهد. این گروه خود را موظف می کنند که در ساعت مشخص شروع به مطالعه کنند. یعنی از ساعت ۱۶ تا ۱۷ ریاضی را می خواند و از ساعت ۱۷:۱۵ تا ۱۸:۱۵ زیست را مطالعه می کند و …. . این نحوه از برنامه ریزی برای آن دسته از دانش آموزان است که وقت کافی ندارند و حتما باید در زمان معلوم مطالعه کتاب مشخصه را به اتمام برسانند. یا حتی افرادی که بالاجبار برای خود برنامه می چینند تا در زمان مشخص به هر نحوی که شده آن مبحث را بخوانند. این روش مثل خیلی از موارد مزایا و معایب خاص خود را دارد.

🖇 گروه دوم در برنامه ریزی برای کنکور شان، زمان مطالعه را به گونه ای تنظیم می کنند که به عنوان مثال کتاب زیست را به مدت ۱۲۰ دقیقه و ادبیات را به مدت ۹۰ دقیقه و ریاضی را ۶۰ دقیقه و … در طول روز مطالعه کنند. این برای آن دسته از افراد است که تمایلی به مطالعه در زمان خاصی ندارند و تمایل چندانی ندارند که زمان مطالعه شان محدود به ساعت خاص از شبانه روز باشد. این روش هم مزایا و معایب خاص خود را دارد.

نکات مهمی که در برنامه ریزی برای کنکور می بایست رعایت شود:

⬅️ حتما در برنامه ریزی برای کنکور، زمان مطالعه را طوری در برنامه بچینید که ذهن شما بازدهی بالایی داشته باشد. اگر عصر تمایل زیادی به مطالعه دارید، عصر مطالعه کنید و اگر شب ذهن تان فعال تر است همان موقع و اگر صبح می توانید درس بخوانید، سحرخیز باشید.

⬆️ اینکه با دروس اختصاصی شروع به مطالعه کنید یا عمومی، اینکه با درس ضریب بالا سیکل مطالعاتی خود را شروع کنید یا درس مورد علاقه کاملا شخصی است. اما حتما در طول شبانه روز برنامه مطالعاتی داشته باشید و سعی کنید زمان مطالعه تان را در طول ۲۴ ساعت پخش کنید و همیشه با راهکارهایی که مشاوران ارائه می کنند انگیزه خود را بالا نگه دارید.

➡️ اگر تا حالا مطالعه ای نداشته اید جوگیرانه عمل نکنید و تمام ۶ ساعت روز تان را به درس خواندن واگذار نکنید. این کار باعث بی میلی نسبت به مطالعه می شود و نتیجه منفی دارد تا مثبت.

⬇️رشد ساعات مطالعه شما باید کاملا معقول و به اندازه باشد. نباید ساعت مطالعه تان را به صورت ناگهانی افزایش دهید. ثبات در ساعت مطالعه هم خود نوعی پیشرفت است. اما سعی کنید به ازای هر دو هفته و تا جایی که امکان دارد، نیم ساعت در طول روز بیشتر مطالعه کنید. مثلا در برنامه ریزی برای کنکور که دارید، اگر هفته اول به ازای هر روز ۴ ساعت مطالعه می کنید، هفته سوم این زمان را به روزی ۴٫۵ ساعت افزایش هید.

معرفی دو تیپ مطالعه که کاملا متضاد هم هستند. شما چی حدس می زنید؟

❌❌❌ توجه: این دو مورد کاملا کلی است و برای ارائه برنامه دقیق تر باید حتما با دانش آموز صحبت شود و مطالبی که راجع به آن صحبت شد بررسی گردد.❌❌❌

↙️ عده ای از افراد تحمل طولانی نشستن روی میز را ندارند و اغلب تمایل دارند در زمان مطالعه کتاب های بیشتری را مطالعه کنند. به این گروه پیشنهاد می شود که ساعت مطالعه خود را حداکثر ۹۰ دقیقه برای هر درس قرار بدهند. استراحت بعد از هر وعده مطالعه هم به ازای هر ۶۰ دقیقه، ۱۵ دقیقه می باشد. پیشنهاد می شود این گروه برنامه خود را به صورت زیر پیاده سازی کنند.

برنامه ریزی برای کنکور

برنامه ریزی برای کنکور

↙️ این تیپ از برنامه ریزی برای کنکور در هر وعده مطالعاتی به صورت ۶۰ دقیقه به همراه ۱۵ دقیقه استراحت پیشنهاد می شود. شما با درس اختصاصی مثل دیفرانسیل شروع به مطالعه می کنید و بعد اتمام ۶۰ دقیقه مطالعه و ۱۵ دقیقه استراحت، یک درس عمومی مثل ادبیات را می خوانید. در گام بعدی که قرار است دومین درس اختصاصی را مطالعه کنید، مثلا به سراغ درس فیزیک می روید. این سیکل ادامه خواهد داشت تا به استراحت برسید. در زمان استراحت شما می توانید به مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه استراحت کنید. بعد از اتمام استراحت، دوباره این سیکل تا جایی که زمان داشته باشید ادامه خواهد داشت.

ادامه تیپ های مطالعاتی:

↙️ این تیپ از برنامه ریزی برای کنکور تمایل زیادی دارند تا بیشتر روی صندلی بنشینند و از مطالعه به مدت طولانی خسته نمی شوند. برای یادگیری بهتر و بیشتر می بایست زمان مطالعه را به ۱۲۰ دقیقه محدود کنیم. این افراد ممکن است در طول روز فقط یک کتاب را به تنهایی مطالع کنند که ما پیشنهاد می کنیم چون کنکور یک آزمون جامع از همه دروس است، سعی کنید جزء این گروه نباشید و به برنامه خود تنوع دهید. اگر هم با این سبک از مطالعه راحت هستید ایرادی وارد نیست.

نظر رتبه برترها درباره ی نتیجه استفاده از حمایت های همه جانبه مشاوران و تاثیر برنامه ریزی برای کنکور در رتبه شان:

 👆 یکی از مواردی که من همیشه با آن مشکل داشتم، حساسیت های بیش از حد پدر و مادرم بود. وقتی که با مشاور این موضوع را در میان گذاشتم، ایشان گفتند که فقط مشکل من نیست. اول فکر کردم که قصد دارند من را به آرامش دعوت کند و موضوع را طبیعی جلوه دهد. اما بعد از اینکه چند جلسه با ایشان صحبت کردم متوجه شدم که بعد از دو سه هفته رفتار مادرم خیلی تغییر کرده. حتی خیلی از مواقع که احساس می کردم امکان داره به اتاق بیاد، نمیومد.

این موضوع را با مشاورم در میان گذاشتم و متوجه شدم که با پدر و مادرم صحبت کرده اند و یک سری آموزش ها را به پدر و مادرم داده اند تا با انجام آن در ارتقاء سطح اعتماد به نفس من کمک کرده باشند. من خیلی خوش حال بودم از این که پدر و مادر من به مشاور اعتماد کرده اند و فقط با مشاورم صحبت می کردند به جای اینکه حرفی بزنند تا تمرکز من از بین بره. این موضوع باعث شد تا با خیال راحت هم به درس خوندنم ادامه بدم و هم خانواده م زندگی شون رو بکنند.

✌️ خیلی از مواقع دوست داشتم تا یک نفر همراهم باشه. خدا رو شکر پدر و مادرم  از لحاظ روحی حمایت می کردن ولی نمی تونستن در مواقعی که نا امید می شم به من کمک کنن. خیلی مواقع بر اثر گذر زمان این مشکل حل می شد که گاها زیاد وقت می برد. اما بعد از اینکه با مشاور آشنا شدم تونستم از تجربه و راهکار هاش کمک بگیرم تا همیشه با انگیزه درس بخونم و پیش برم. این موضوع باعث شد تا با برنامه ریزی برای کنکور که مشاورم انجام می داد، به تمام درس هام و تفریحات برسم.

ادامه نظرات رتبه برترها:

👆✌️ خیلی مواقع خودم رو با اطرافیان مقایسه می کردم. می دونستم این کار اشتباهه اما نمی تونستم این خصلت بد رو کنار بذارم. این کار باعث شده بود تا از حداکثر توانایی هام استفاده نکنم و خودم این موضوع رو می دونستم. تا جایی که اصلا تلاش نمی کردم و فقط داشتم با دیگران خودم را مقایسه می کردم و این کار باعث می شد که به یک بیمار روانی تبدیل بشم. بعد از اینکه با مشاور در میان گذاشتم، متوجه شدم که چطوری فقط به خودم فکر کنم. روش هایی رو به کار بردم تا بیشتر خودم رو بشناسم و بیشتر نتیجه بگیرم. این مشورت و اطمینان به مشاور باعث شد تا زندگی م به تعادل خوبی برسه و همواره از اوئن لذت ببرم.

✌️✌️ من می دونستم که وقتی تحت فشار باشم کارهام رو بهتر انجام میدم. پدر و مادرم و تمام اخلاقیات برادر و خواهر بزرگترم رو شناخته بودم و دیگه سخت گیری اونا جواب نمی داد. تا جایی که دیگه دنبال یک فرد جدیدی می گشتم تا با اون به صورت دو نفری درس بخونم که شاید بشه از این جو بیرون بیام اما کسی با من حاضر نبود تا درس بخونه. تا اینکه به پیشنهاد یکی از دوستان با مشاور خوب و خبره ای آشنا شدم.

وقتی مشاور این خصلت من رو فهمید به من گفت که اگر تونستم اون رو مثل خانواده ش شکست بدم حاضر است هر چه بخوام را برآورده کند. این تلاش ادامه داشت تا جایی که من نتوانستم مشاورم تا شکست بدهم و همیشه به صحبت هاش عمل می کردم اما نتیجه کار این شد که من دانشگاه و رشته مورد علاقه ام را قبول شدم. دوستی ما هنوز هم ارتباط دارد و همیشه با یاد خاطرات کلی می خندیم و از نتیجه حاصل شده خوش حالیم.

و اما پیشنهاد ما برای شما:

اگر شما هر کدام از این مشکلات را دارید یا اگر مشکلات شما خارج از این موارد گفته شده در برنامه ریزی برای کنکور است، ما می توانیم آن را حل کنیم. به شرطی که به صحبت های مشاور عمل کنید. برای درخواست مشاوره و رزرو زمان مشاوره آنلاین می توانید به صفحه اصلی رجوع بفرمایید و درخواست خودتان را ثبت کنید. این مجموعه به صورت آنلاین، تصویری و صوتی ارائه مشاوره می کند.

تمام تلاش ما موفقیت روز افزون شما دانش آموزان می باشد. نیازی به این نیست که در شلوغی خیابان ها به فکر دیر رسیدن به کلینیک مشاوره باشید. یا حتی به خاطر شرایط آب و هوا نسبت به حضور در مرکز مشاوره تردید داشته باشید.

موفقیت شما آرزوی ماست

نظرات شما

 • مطلب جالب و مفیدی بود

  موفق باشید

  1
  2
  3
  4

  پربازدیدترین ها