زمان شروع درس خواندن برای کنکور

زمان شروع درس خواندن برای کنکور

۹ دی ۱۳۹۸ بازدید265

🧿 جالب است که انسان ها در درک موضوعات، تحلیل آن ها و سرعت به کارگیری با یکدیگر متفاوت هستند. همه شما می دانید که سطح توانایی شما با دوست تان در یک زمینه خاص یکسان نیست. خیلی کم پیش می آید شما با یک نفر در درک یک موضوع توانایی برابری داشته باشید. زمان شروع درس خواندن برای کنکور هم از این قاعده مستثنا نیست.

🧿 برای حل یک مسئله ریاضی مبحث تابع، شما از یک نفر دیگر خبره تر و ماهر تر هستید. اما این امکان هم هست که فرد مد نظر در زمینه حد و مشتق از شما بهتر عمل کند. اما در صورت برگزاری یک آزمون بین دو نفر از مبحث حد و مشتق و مبحث تابع، امکان کسب امتیاز یکسان کاملا عادی است. اما در این میان فردی که نقطه ضعف خود را به نقطه قوت تبدیل کند برنده خواهد بود.

🧿 یکی از روش های موثر استفاده از تابستان ها می‌باشد. تابستان یکی از بهترین زمان ها برای رسیدن به رشد چشمگیر است که خیلی از بچه ها از آن قافل هستند. بچه ها ادعا می کنند که از تابستان استفاده می کنند اما صرفا پشت میز نشستن و کتاب به دست گرفتن منجر به کسب نتیجه عالی نخواهد شد.

🧿 اینکه شرایط مطالعه در تابستان طوری باشد که فرقی با زمان مدرسه رفتن شما باشد. این که کتاب دست تان بگیرید و منت بگذارید که تابستان فقط در خانه بوده اید و مشغول مطالعه بودبد اما بنا به هر دلیلی نتیجه خوب را کسب نکرده اید، مشکلی را حل نمی کند. اگر این موضوع را درک کنید که تمام زحماتی که می کشید به نفع خودتان است و بیشترین نفع را خودتان می برید، دیگر به فکر این نیستید که برای پدر و مادرتان نقش بازی کنید.

به نظر شما بهترین زمان شروع درس خواندن برای کنکور چه زمانی می باشد؟

بهترین زمان شروع مطالعه برای کنکور

بهترین زمان شروع مطالعه برای کنکور

❎ در صورتی که تمایل داشته باشید تا به صورت بنیادی و اساسی شروع به مطالعه کنید، بهترین زمان شروع درس خواندن برای کنکور همان سال دهم است که شما رشته مد نظرتان را انتخاب می کنید. از همان سال ۱۰ ام که شما از یک مشاور کنکور استفاده کنید، از تک تک روش هایی که باعث پیشرفت رتبه برترها شده اطلاع پیدا خواهید کرد.

❎ عده ای از بچه ها که تعدادشان هم بسیار زیاد است متاسفانه در سال ۱۲ ام به فکر این خواهند بود که شروع به درس خواندن برای کنکور کنند. در این زمان کوتاه باید خیلی از شناخت ها را نسبت به خود پیدا کنند. اما اگر این خودشناسی را از سال ۱۰ ام شروع می کردند خیلی از مواردی که دغدغه بچه ها در سال کنکور است را نمی داشتند.

❎ بهترین زمان شروع درس خواندن برای کنکور زمانی است که بقیه درس نمی‌خوانند. یا اینکه سرعت پیشروی آنها کمتر از حالت عادی مثل زمان مدرسه هاست. خیلی از رتبه برترها با شروع از تابستان نتیجه خیلی خوبی بدست آورده اند. نتیجه ای که کمتر دانش آموزی به آن می رسد.

رتبه برترها از مشورت با یک مشاور کنکور این موارد را به طور مفصل می آموختند:

۱٫ روش مطالعه تک تک دروس

۲٫ تست زنی و تست خوانی

۳٫ جمع بندی و مرور

۴٫ بررسی سوالات آزمون های آزمایشی

۵٫ حفظ انگیزه تا آخرین لحظه در درس خواندن

۶٫ و …

⬅️ هدف اکثر افراد این است که در سال کنکور با انرژی و انگیزه زیاد به درس خواندن ادامه دهند. این شیوه از مطالعه زمانی امکان خواهد داشت که شما شناخت خوبی از خود پیدا کرده باشید. مشاور کنکور به شما این فرصت را می دهد که با انجام  یک سری نکات ریز و صبر، به رتبه و رشته و دانشگاه مورد علاقه تان برسید.

⬅️ یکی از این نکات این است که شما استعدادیابی خواهید شد. لیستی از بهترین شغل ها که متناسب با شخصیت، طرز تفکر و موقعیت اجتماعی و درآمد مد نظر شما در آینده می باشد را دریافت خواهید کرد. زمانی که شما استعداد یابی شوید دیگر خیال شما راحت خواهد بود که شغل و حرفه مورد علاقه تان را پیدا کرده اید. این امکان تاثیر زیادی در کسب آرامش برای اکثر افراد خاص و موفق در جامعه داشته است.

⬅️ امیدوارم شما هم جزء این دسته از افراد باشید و مثل بیشتر افراد جامعه فکر نکنین و عمر خود را بیهوده نگذرانید.

اشتباه بسیار بزرگ:

اشتباه بزرگ بابت زود شروع کردن به مطالعه

اشتباه بزرگ بابت زود شروع کردن به مطالعه

⭕️ یکی از بزرگترین اشتباه هایی که کنکوری ها انجام می دهند مقایسه کردن خودشان با دیگران است. بچه ها این موضوع را در نظر نمی گیرند که هیچ دو نفری وجود ندارند که استعداد و توانایی یکسانی داشته باشند. شما به این فکر کنین که اثر انگشت شما در بین این ۷،۴۰۰،۰۰۰،۰۰۰ انسان که در کره خاکی با هم زندگی می کنیم، با فرد دیگری یکسان نیست.

⭕️ شما همین بند انگشت تان را فرض کنید که در ابعاد محدود است. چطور این امکان وجود دارد که هیچ دو نفر اثر انگشت یکسانی ندارند، آن وقت انتظار دارید دو نفر در طرز فکر و استعداد یکسان باشند؟

اگر شما هم جزء دسته زیر هستید، وقتشه که شروع کنید:

📝 اشتباه بچه های کنکوری در این است که تا مجبور به درس خواندن نشوند، دست به کار نخواهند شد. اجبار هم برای این دسته افراد زمانی خواهد بود که احساس خطر کنند. احساس خطر آنها زمانی نمود پیدا می کند که شهاد این باشند دوستان شان در حال درس خواندن هستند در حالی که آنها بیهوده وقت می گذرانند.

📝 عده ای که در درک موارد بسیار ضعیف هستند می بایست از سال دهم و سال یازدهم یا تابستان شروع به مطالعه کنند نه ابتدای سال تحصیلی. در صورتی که اگر از مشاور کنکور استفاده کنید و با برنامه های اختصاصی مشاور کنکور پیشروی داشته باشید نتایج شما برای افرادی که ادعای بهتر بودن را دارند، کاملا شگفت آور خواهد بود.

📝 پس نتیجه این طور شد که به هیچ عنوان منتظر درس خواندن دوستان نباشید. شما شروع کننده این مورد باشید تا دیگران از شما بیاموزند. این را از آن جهت گفتم که شاید شما با دوستان جو رقابتی ندارید ولی رفته رفته با پیشرفت آنها و افت درسی شما، کمی رابطه ها کم رنگ تر خواهد شد. البته دلیل این پیشامد از کم کاری شما است که می بایست از اول تابستان شروع می کردید نه مهر ماه.

مزایای مطالعه زود هنگام:

✅ شروع زودهنگام مطالعه، باعث کاهش استرس شما می شود و خوش حال خواهید بود نسبت به زمانی که دیگران هدر دادند اما شما استفاده کردید. حداقل اگر نتیجه مطلوب را کسب نکنید، به آن خیلی خیلی خیلی نزدیک شده اید.

✳️ هنگامی که شما زودتر از بقیه شروع به درس خواندن می کنید زمان بشتری دارید تا استراحت کنید. این کار باعث می شود شما به گونه ای به مطالعه ادامه بدهید که آسیب جسمی و روحی را به دنبال نداشته باشد.

✅ مرور از فوق العاده ترین و مهمترین مراحل در روند یادگیری است. اگر این امکان وجود داشته باشد تا مطلبی را بیش از دو بار مرور کنید قطعا آن مطلب در ذهن شما جاودانه خواهد ماند. این فرصت زمانی بوجود خواهد آمد که شما زودتر از بقیه شروع کرده باشید.

✳️ انگیزه یکی از مواردی است که باعث رشد و افت شدید در بچه ها می شود. یکی از این راه ها شروع زودهنگام به مطالعه است. زمانی که شما زودتر شروع به مطالعه می کنید تجربه های زیادی را در، از دست دادن انگیزه تجربه می کنید. به دنبال آن راه های بیشتری برای خروج از این حالت را هم تجربه می کنید. پس شما بهتر از بقیه در کنترل و مدیریت خودتان می توانید موفق باشید.

✅ در پایان این موضوع را در نظر بگیرید که هر فردی که زودتر از بقیه شروع کند نتیجه بهتری کسب خواهد کرد. اما افرادی نسبت به بقیه دیرتر شروع کرده اند، می توانند به کمک مشاور کنکور این ضرر را جبران کنند.

بهترین ها توجه کنند:

بهترین زمان برای پیشرفت در کارها زمانی است که دیگران ایستاده اند، استراحت می کنند، وقت تلف می کنند و … . بهترین زمان شروع درس خواندن برای کنکور هنگامی است که افراد مشغول به درس خواندن نیستند. مثل تابستان ها که افراد مشغول به هدر دادن زمان شان در پارک ها هستند. یکی از دیگر راه ها برای پیدا کردن زمان شروع درس خواندن برای کنکور، کمک گرفتن از تجربه معلم ها می باشد. آنها می دانند که زمان شروع درس خواندن برای کنکور چه موقع می باشد. اگر در تابستان قبل از کنکور به همراه یک مشاور سه ماه را با برنامه تجربه کنید، متوجه خواهید شد که زمان شروع درس خواندن برای کنکور برای خود خود شما کی هست؟ این زمان حتی به ساعات در طول روز هم می تواند ریز شود.

در روز چند ساعت درس بخوانیم:

این که در روز چند ساعت درس بخوانیم، چه زمانی از روز شروع به درس خواندن کنیم و یا ساعت مطالعه هر درس برای کنکور چه زمانی است، برای هر فرد متفاوت می باشد. افرادی که یادگیری قوی دارند به خوبی با یک الی دو بار مرور به خوبی مطلب را فرا می گیرند. اما افرادی هم هستند که متفاوت از دسته اوول عمل می کنند برای اطلاع از میزان ساعات مطالعه در طول شبانه روز، جلسه دوم از سری مباحث پله پله تا موفقیت را دنبال کنید.

برای کنکور از کی باید شروع کرد:

سوال رایجی که خیلی از افراد می پرسند اینکه برای کنکور از کی باید شروع کرد یا زمان شروع درس خواندن برای کنکور کی هست و … . این موارد به تفصیل در ابتدای مقاله عنوان شد.

از کی برای کنکور ۹۹ شروع کنیم:

یکی از بهترین زمان ها برای شروع مطالعه برای کنکور تابستان سال ۹۸ است. شما با مطالعه به صورت برنامه ریزی شده و زیر نظر مشاور می توانید از تابستان به صورت یک آسانسور استفاده کنید و جهش قابل توجهی نسبت به سایر دوستان تان داشته باشید.

سعی کنید در دوران کنکور از افرادی مشورت بگیرید که تجربه زیادی دارند. بهترین سند از تخصص مشاورتان، درک شما و نتایج گذشته او می باشد. سال کنکور سال سرنوشت ساز است و نباید به راحتی از آن گذشت.

کنکور تاک با کادری متشکل از مشاوران خانم و آقا با سابقه ۱۲ ساله مشاوره تحصیلی و ۲۵ ساله مشاوره بالینی آماده خدمت رسانی است.

 

بهترین ها را برای شما آرزو میکنم

1
2
3
4

پربازدیدترین ها