دانشگاه های بدون کنکور تهران

دانشگاه های بدون کنکور تهران

۱۹ دی ۱۳۹۸ بازدید6,872

دانشگاه های بدون کنکور تهران از جمله دانشگاه هایی هستند که علاوه بر پذیرش دانشجو بر اساس رتبه های اعلامی سازمان سنجش، بر اساس سوابق تحصیلی هم دانشجو می پذیرند. در سال های گذشته لیست رشته های بدون آزمون و با آزمون در یک دفترچه منتشر می شد. اخیرا برای کنکور سال ۹۸ تصمیم مهمی مبنی بر تفکیک دفترچه رشته های بدون کنکور و با کنکور گرفته شده است.

داوطلبان کنکور از این پس برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور و با کنکور به تفکیک، می بایست دفترچه مخصوص به خود را دریافت کنند.

در چه صورتی می توان برای شرکت در دانشگاه های بدون کنکور تهران، در کنکور سراسری شرکت نکرد؟

در صورتی که رشته مد نظر داوطلب در دفترچه رشته های بدون کنکور ۹۸ اعلام شده باشد، نیازی به شرکت در کنکور ۹۸ نیست. داوطلب زمانی دانشجو رشته های بدون کنکور خواهد شد که سوابق تحصیلی یا همان معدل کتبی دیپلم با معیارهای دانشگاه هم­خوانی داشته باشد.

شرایط ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور تهران:

اکثر دانشجوهایی که بر اساس سوابق تحصیلی و بدون نیاز به کنکور اقدام به شرکت در دانشگاه می کنند، به طور خودکار مقررات را رعایت خواهند کرد اما دانستن این موارد به صورت صریح خالی از لطف نخواهد بود.

        📚 اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران

🖋 نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران

📚 تبعیت دانشجو از قوانین جمهوری اسلامی ایران

🖋 رعایت مقررات دانشگاه

📚 عدم داشتن فساد اخلاقی

🖋 اخذ مدرک دیپلم داوطلب

📚 اخذ گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی در صورت تحصیل در دوره نظام قدیم

🖋 به همراه داشتن مدرک کاردانی برای داوطلبان دارای دیپلم قدیم فنی حرفه ای و یا کاردانش در نظام قدیم

📚 مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان پسر

به دلیل کاهش در شرکت کننده های کنکور، دانشگاه ها شرایط جدیدی را ارائه داده اند تا امکان پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور هم وجود داشته باشد. افرادی که مشغله کاری فراوانی دارند و این امکان برای آنها وجود ندارد تا برای کنکور وقت بگذارند، می توانند در دانشگاه های بدون کنکور تهران، دانشجو شوند.

پذیرش دانشجو بدون کنکور قریب به ۸۵% از ظرفیت کل را به خود اختصاص می دهد. پذیرش دانشجو در دو نوبت بهمن ماه و مهر ماه صورت می گیرد. برای اطلاع از این رشته ها می توانید باقی مطالب را مطالعه بفرمایید.

نحوه ثبت نام برای دانشگاه های بدون کنکور تهران:

نحوه ثبت نام

ملاک جذب دانشجو در دانشگاه ها بدون کنکور فقط با معدل کتبی دیپلم امکان پذیر است. یعنی نیازی به شرکت در کنکور سراسری نمی باشد. چراکه اساس ورود شما به دانشگاه معدل کتبی دیپلم است. این بدان معناست که نیازی برای ثبت نام اینترنتی برای دانشجویان ورودی بهمن ماه نمی باشد بلکه ثبت نام حضوری است. ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده به صورت حضوری انجام خواهد شد. اما ثبت نام برای دانشجویان ورودی مهر ماه به صورت اینترنتی است و می بایست از طریق سایت sanjesh.org صورت پذیرد.

زمان ثبت نام برای دانشگاه های بدون کنکور تهران:

از زمانی که صحبت از حذف کنکور به میان جمع ها آمد تقریبا ۱۲ سال می گذرد. از آن موقع که صحبت حذف ملاک یکسان و برابری بین دانش آموز ها، کنکور سراسری، به میان آمد عده ای جایگزین خیلی خوبی را ملاک قرار دادند.

به جای اینکه زحمات بچه ها را در چهار ساعت کنکور ملاک قرار دهند که امکان خیلی از اتفاقات نا­ بهنگام اعم از فوت عزیزان، پشت در حوزه آزمون ماندن، بیمار شدن و … وجود دارد، ملاک را کل سال تحصیلی که بچه ها تجربه می کنند قرار می دهند. یعنی تمام زحمات بچه ها در دوران متوسطه دوم که خیلی منطقی تر و عادلانه تر است ملاک قرار داده اند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه های تهران طبق اطلاعیه منتشر شده از سازمان سنجش به صورت دو نوبت در بهمن ماه سال ۹۷ و مهر ماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد. این ثبت نام از ۲۹ دی ماه آغاز  وتا ۱۰ بهمن ماه سال ۹۷ ادامه داشته است. همچنین ثبت نام نوبت مهر ماه از ۲۰ اسفند ۹۷ لغایت ۶ شهریور ماه سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.

دانشگاه های بدون کنکور تهران به دلیل سطح علمی خیلی خوبی که دارند مورد استقبال خیلی از داوطلبان قرار می گیرد. اساتیدی که در این مجموعه ها مشغول به تدریس هستند، از اساتید دانشگاه های مطرح تهران هستند. قبل از ورود به این دسته از دانشگاه ها می توانید با حضور در دانشگاه از محیط مجموعه به خوبی آگاهی پیدا کنیدو شرایط را از دانشجویان جویا شوید.

شرایط ورود به دانشگاه تهران بدون کنکور:

شاید برای جالب باشد بدانید که نمی توان دانشگاه تهران را جزو دانشگاه های بدون کنکور تهران حساب کرد. یعنی شما نمی توانید در این دانشگاه موفق به ثبت نام بدون کنکور شوید. البته امکان ثبت نام در پردیس ها و پردیس های خودگردان وجود دارد. که البته در بعضی رشته ها این امکان وجود دارد نه همه رشته ها. پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در کرج، پردیس ابورریحان در پاکدشت و پردیس فارابی در قم از جمله دانشگاه هایی هستن که می توانید در آن ثبت نام کنید.

موفق و پیروز در پناه خدا

1
2
3
4

پربازدیدترین ها