رد کردن لینک ها

Sub heading far far away

دانشگاه های بدون کنکور تهران

دانشگاه های بدون کنکور تهرانورود به دانشگاه تهران بدون کنکور

ورود به دانشگاه تهران بدون کنکور

دانشگاه های بدون کنکور تهران از جمله دانشگاه هایی هستند که علاوه بر پذیرش دانشجو بر اساس رتبه های اعلامی سازمان سنجش، بر اساس سوابق تحصیلی هم دانشجو می پذیرند. در سال های گذشته لیست رشته های بدون آزمون و با آزمون در یک دفترچه منتشر می شد. اخیرا برای کنکور سال 98 تصمیم مهمی مبنی بر تفکیک دفترچه رشته های بدون کنکور و با کنکور گرفته شده است.

داوطلبان کنکور از این پس برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور و با کنکور به تفکیک، می بایست دفترچه مخصوص به خود را دریافت کنند.

✅ در چه صورتی می توان برای شرکت در دانشگاه های بدون کنکور تهران، در کنکور سراسری شرکت نکرد؟

شرایط ورود به دانشگاه بدون کنکور
شرایط ورود به دانشگاه بدون کنکور

در صورتی که رشته مد نظر داوطلب در دفترچه رشته های بدون کنکور 98 اعلام شده باشد، نیازی به شرکت در کنکور 98 نیست. داوطلب زمانی دانشجو رشته های بدون کنکور خواهد شد که سوابق تحصیلی یا همان معدل کتبی دیپلم با معیارهای دانشگاه هم­خوانی داشته باشد.

✅ شرایط ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور تهران:

شرایط ثبت نام
شرایط ثبت نام

اکثر دانشجوهایی که بر اساس سوابق تحصیلی و بدون نیاز به کنکور اقدام به شرکت در دانشگاه می کنند، به طور خودکار مقررات را رعایت خواهند کرد اما دانستن این موارد به صورت صریح خالی از لطف نخواهد بود.

1️⃣ اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران

2️⃣ نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران

3️⃣ تبعیت دانشجو از قوانین جمهوری اسلامی ایران

4️⃣ رعایت مقررات دانشگاه

5️⃣ عدم داشتن فساد اخلاقی

6️⃣ اخذ مدرک دیپلم داوطلب

7️⃣ اخذ گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی در صورت تحصیل در دوره نظام قدیم

8️⃣ به همراه داشتن مدرک کاردانی برای داوطلبان دارای دیپلم قدیم فنی حرفه ای و یا کاردانش در نظام قدیم

9️⃣ مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان پسر

به دلیل کاهش در شرکت کننده های کنکور، دانشگاه ها شرایط جدیدی را ارائه داده اند تا امکان پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور هم وجود داشته باشد. افرادی که مشغله کاری فراوانی دارند و این امکان برای آنها وجود ندارد تا برای کنکور وقت بگذارند، می توانند در دانشگاه های بدون کنکور تهران، دانشجو شوند.

پذیرش دانشجو بدون کنکور قریب به 85% از ظرفیت کل را به خود اختصاص می دهد. پذیرش دانشجو در دو نوبت بهمن ماه و مهر ماه صورت می گیرد. برای اطلاع از این رشته ها می توانید باقی مطالب را مطالعه بفرمایید.

✅ نحوه ثبت نام برای دانشگاه های بدون کنکور تهران:

نحوه ثبت نام
نحوه ثبت نام

ملاک جذب دانشجو در دانشگاه ها بدون کنکور فقط با معدل کتبی دیپلم امکان پذیر است. یعنی نیازی به شرکت در کنکور سراسری نمی باشد. چراکه اساس ورود شما به دانشگاه معدل کتبی دیپلم است. این بدان معناست که نیازی برای ثبت نام اینترنتی برای دانشجویان ورودی بهمن ماه نمی باشد بلکه ثبت نام حضوری است. ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده به صورت حضوری انجام خواهد شد. اما ثبت نام برای دانشجویان ورودی مهر ماه به صورت اینترنتی است و می بایست از طریق سایت sanjesh.org صورت پذیرد.

✅ زمان ثبت نام برای دانشگاه های بدون کنکور تهران:

زمان ثبت نام
زمان ثبت نام

از زمانی که صحبت از حذف کنکور به میان جمع ها آمد تقریبا 12 سال می گذرد. از آن موقع که صحبت حذف ملاک یکسان و برابری بین دانش آموز ها، کنکور سراسری، به میان آمد عده ای جایگزین خیلی خوبی را ملاک قرار دادند.

به جای اینکه زحمات بچه ها را در چهار ساعت کنکور ملاک قرار دهند که امکان خیلی از اتفاقات نا­ بهنگام اعم از فوت عزیزان، پشت در حوزه آزمون ماندن، بیمار شدن و … وجود دارد، ملاک را کل سال تحصیلی که بچه ها تجربه می کنند قرار می دهند. یعنی تمام زحمات بچه ها در دوران متوسطه دوم که خیلی منطقی تر و عادلانه تر است ملاک قرار داده اند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه های تهران طبق اطلاعیه منتشر شده از سازمان سنجش به صورت دو نوبت در بهمن ماه سال 97 و مهر ماه سال 98 برگزار خواهد شد. این ثبت نام از 29 دی ماه آغاز  وتا 10 بهمن ماه سال 97 ادامه داشته است. همچنین ثبت نام نوبت مهر ماه از 20 اسفند 97 لغایت 6 شهریور ماه سال 98 ادامه خواهد داشت.

موفق و پیروز در پناه خدا

به گفتگو بپیوندید