درس خواندن در تابستان و فواید بی نظیر آن

درس خواندن در تابستان و فواید بی نظیر آن

۲۵ آذر ۱۳۹۸ بازدید333

💠 تابستان یا اصطلاح سه ماه تعطیلی که به گوش همه آشنا است را خیلی ها تجربه کرده اند. تجربه ها و اتفاقات زیادی در این دوره ۹۰ روزه برای همه اتفاق افتاده است. مسافرت هایی که رفتین، بازی هایی که کردین، کلاس های فوق العاده درسی و غیر درسی که ثبت نام کردین تا بر خلاف تعدادی از افراد جامعه از زمان خود استفاده کنید. با ما همراه باشید تا مطلع شوید درس خواندن در تابستان خوب هست یا نه؟

💠 آخرین تابستان دوره متوسطه دوم برای کنکوری ها کاملا فرصتی برای پیشرفت است که بهتر است آن را به درستی درک کنند. اما جمله های پر تکراری که بر زبان خیلی از کنکوری ها می آید این است که: این آخرین تابستانی است که قبل از اتمام دبیرستان می توانم با دوستانم باشم پس آیا درس بخوانم یا از بودن با بچه ها لذت ببرم؟ از مهر شروع کنم دیر نمیشه دیگه. آره؟ و …

💠 تمام جواب هایی که می دهید کاملا قابل احترام می باشد. اما این را بدانید که با یک برنامه ریزی ساده می توانید به خیلی از خواسته هایتان برسید. اینکه هم ورزش کنید و هم درس بخوانید، هم با بچه ها بیرون بروید و هم کلاس های فوق العاده ثبت نام کنید و در کنار لذت های همیشگی در تابستان، درس هم بخوانید.

آیا در تابستان درس بخوانیم یا نه؟

✳️ خیلی از شما تجربه کرده اید که وقتی به اندازه ۲ یا ۳ هفته درس نمی خوانید جه اتفاقی می افتد؟ آن زمانی که باید یک کتاب را در مدت دو الی سه شبانه روز کامل مطالعه کنید تا امتحان را به خوبی بگذرانید، چقدر حسرت می خورید که ای کاش کم کم مطالعه می کردم تا این همه فشار روی من نمی بود. پس آیا درس خواندن در تابستان فایده ندارد؟؟؟؟؟

✅ حالا شما این را فرض کنید که شما قرار است از مهر ماه به مدرسه بروید و کلاس دوازدهم را به خوبی به پایان برسانید. قطعا کسی که ۹۰ روز هیچ کار ذهنی نداشته و درسی نخوانده است، فهم درس بسیار برایش سخت خواهد بود. تا به خودتان بیایید و دست به کار شوید یک ماه از سال گذشته و وارد آبان ماه شده اید. همین طور که زمان پیش می روید شما از دوستان تان عقب خواهید افتاد و تلاش بیشتر و تحمل فشارهای زیادی را می طلبد تا شما به سطح مطلوب خود برسید.

✳️ اما دوستانی که حتی با مطالعه به اندازه ۵ ساعت در طول روز که زمان معقولی هم هست از این مشکل جلوگیری کرده اند و بسیار در شروع سال تحصیلی راحت تر هستند.

آیا در تابستان درس بخوانیم یا نه؟

آیا در تابستان درس بخوانیم یا نه؟

حالا پاسخ شما چیست؟ آیا درس خواندن در تابستان را با این دلایل شروع می کنید؟

حساب سرانگشتی:

✅ با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهید شد که از زمانی که در طول ۲۴ ساعت شبانه روز دارید، اگر ۸ ساعت برای خواب، ۴ ساعت برای تفریح و ورزش، در صورت شاغل بودن ۵ ساعت کار، ۲ ساعت هم برای صرف ناهار و شام در نظر بگیریم، ۵ ساعت هم برای درس خواندن باقی خواهد ماند.

✳️ امکان ندارد هر روز ورزش کنید، به این اندازه تفریح داشته باشید و کار کنید. اما چون برنامه منظمی ندارید زمان به راحتی از دست شما خواهد رفت. شما با توزیع دلخواه ساعت مطالعه در طول شبانه روز می توانید از زمان خود حداکثر استفاده را ببرید و از دوستان تان عقب نیوفتید.

فواید درس خواندن در تابستان که خیلی ها اطلاع ندارند:

❇️ پیوستگی در مطالعه به شما کمک می کند تا مطالب جدید به خوبی در ذهن شما جای بگیرد. پیوستگی در مطالعه به شما این امکان را می دهد که همیشه ذهن شما آماده یادگیری باشد. این باعث می شود که شما مطلب را در تعداد دفعات کمتر بخوانید اما راحت تر یاد بگیرید. اگر از تابستان استفاده نکنید حداقل به اندازه ۵ ماه با مطالعه روزانه متوسط ۵ ساعت عقب خواهید افتاد. یعنی به اندازه ۷۵۰ ساعت از رقیبان خودتان عقب خواهید بود.

از این ۵ ماه، ۳ ماه مربوط به تابستان و ۲ ماه هم مربوط به شروع سال تحصیلی است که سردرگم هستید. یکی از بهترین روش هایی که کمک می کند شما از زمان تان بهترین استفاده را ببرید کمک گرفتن از یک مشاور با تجربه است. کسی که هر ساله رتبه برترهای بسیاری را در رشته های مختلف به جامعه تقدیم می کند. پس حتما درس خواندن در تابستان را جدی بگیرید تا به نتیجه مد نظر نزدیک شوید.

❇️ شما با پیش مطالعه درس ها می توانید از دوستان تان سبقت بگیرید، درس ها را بهتر درک کنید و نکته های ریز را که در فهم آن مشکل داشته اید سر کلاس از معلم تان بپرسید. شما با مطالعه در تابستان یک مرتبه درس را مطالعه کرده اید، تست زده اید، رفع اشکال کرده اید و آنها را به نقاط قوت خود تبدیل کرده اید. حتی برای دو یا سه تا کتاب هم بتوانید این روند مطالعه را انجام دهید، بسیار جلو خواهید بود. اما پیشنهاد ما این است که سعی کنید به عنوان مثال همه کتاب های سال یازدهم را با هم شروع به مطالعه کنید و یکسان پیش بروید.

در ادامه: آیا همجنان درس خواندن در تابستان مورد قبول هست یا خیر؟

❇️ شما با مطالعه در تابستان به دلیل وقت زیادی که دارید می توانید خودتان را ارزیابی کنید و نقاط ضعف و قوت خودتان را بشناسید. این کار خیلی شما را جلو می اندازد. خیلی از بچه ها حتی با در اختیار گرفتن بهترین مشاوران، دو سه ماه طول می کشد تا خود را ارزیابی کنند و نقاط قوت و ضعف خود را پیدا کنند. شما با در اختیار داشتن یک مشاور با تجربه می توانید در سه ماه تابستان به شدت پیشرفت کنید و راحت تر و کم استرس تر از بقیه باشید.

❇️ یکی از مهمترین بخش ها، محیط مطالعه است. عاملی که به شدت در ارتقاء کیفیت درس خواندن شما تاثیر می گذارد. شما در این مدت سه ماهه تابستان فرصت کافی را دارید تا بهترین شرایط مطالعه که متناسب با شماست را شناسایی کنید.

نتیجه می گیریم که:

نتیجه گیری

نتیجه گیری

شما با شروع درس خواندن در تابستان می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید:

✅ استرس خود را کاهش دهید و اعتماد به نفس واقعی کسب کنید.

❇️ با تکنینک های تست زنی و تست خوانی سرعت خود را بالا ببرید.

✅ نقاط ضعف خود را بشناسید و به نقاط قوت تبدیل کنید.

❇️ نقاط قوت خود را حفظ کنید و ارتقاء دهید.

✅ قطعا از اینکه در دوران کنکور مشاور داشته اید خوش حال خواهید بود و به بقیه هم توصیه می کنید مثل شما هم از تابستان شروع کنند و هم مشاور داشته باشند.

❇️ خوش حال خواهید بود که این رتبه را بدون استرس و تحمل فشار بالا کسب کرده اید.

کنکور تاک:

مجموعه کنکور تاک با کادری مجرب با سابقه ۱۲ سال مشاوره تحصیلی و ۲۵ سال مشاوره بالینی،شما را به رشته و دانشگاه مد نظرتان می رساند. این مجموعه متشکل از خانم و آقا به صورت آنلاین از دانش آموز پشتیبانی می کند. مشاوره صوتی و مشاوره تصویری با کیفیت عالی از هر جای ایران. اگر دوست دارید مثل خیلی ها از درآمدهای خالص و رشته های با پرستیژ بهره مند شوید می توانید به صفحه اصلی ما بروید و درخواست تان را ثبت کنید.

تابستان دهم به یازدهم:

یکی از جذاب ترین برهه های سال های کنکور، تابستان دهم به یازدهم است. چراکه امتحانات نهایی و تلفیق تستی و تشریحی با هم طعم جذابی به مطالعه می دهد. اگر در این برهه اطلاع کافی نداشته باشید که تستی بخوانید یا تشریحی، حتما دچار سردرگمی می شوید. معمولا بچه هایی که دچار این سردرگمی می شوند مشاور ندارند. پس سعی کنید تا حد امکان از بحث های بیهوده این چنینی دوری کنید. درس خواندن در تابستان سال دهمخ به یازدهم از مهم ترین تابستان های پیش رو تا کنکور می باشد. حتما از این تایستان به صورت برنامه ریزی شده و به همراه یک مشاور استفاده کنید.

شاد و پیروز در پناه خداوند مهربان

نظرات شما

 • کیمیا
  مرداد ۱۱, ۱۳۹۸

  سلام من رشتم انسانیه و باید سال۹۹ کنکور بدم به نظرتون اگه از الان شروع کنم میتونم موفق بشم؟ دیر نشده؟

  • رضا باقرزاده
   مرداد ۱۲, ۱۳۹۸

   سلام خانم کیمیا. روز تون بخیر.
   میشه به خوبی این زمان رو جبران کرد و نتیجه خوبی گرفت. به شما پیشنهاد میکنم تا قبل ار اتمام تابستون با یک مشاور صحبت داشته باشین و حتنا از پشتیبانی ایشون استفاده کنین. یک مشاور به خوبی می تونه شما رو حمایت کنه البته اگر مجرب و با سابقه باشه. افرادی مثل شما زیاد مراجعه می کنند و خیلی از هم سن های شما ار این راه استفاده کردن و نتیجه عالی گرفتن. بهتره که ار مشاور استفاده کنین و مو به مو به صحبت های ایشون عمل کنین. در این صورت میشه زمان ار دست رفته رو جبران کرد. ارزوی موفقیت دارم براتون.
   کنکور تاک

  1
  2
  3
  4

  پربازدیدترین ها