مشاوره انتخاب رشته دبیرستان

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان

۵ اسفند ۱۳۹۸ بازدید597

خوشا به حال افرادی که متوجه شده اند دبیرستان یکی از مهمترین مراحل زندگی را در دل خود جای داده است. انتخاب رشته دبیرستان یکی از مهمترین و حساس ترین راه ها قبل از ورود به رشته مورد علاقه تان در دانشگاه است. قبل از ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته رویاهایتان باید انتخاب رشته دبیرستان شما به درستی انجام شده باشد. متن را به دقت مطالعه بفرمایید تا از مشاوره انتخاب رشته دبیرستان به خوبی آگاهی پیدا کنید.

دلیل فعالیت افراد در رشته هایی که به آن علاقه ندارند، عدم استفاده از مشاوره انتخاب رشته دبیرستان بوده است. البته تا حدودی غرور دوران جوانی مجر به این موارد می شود. در آن زمان مشورتی انجام نداده اند، اکنون مجبور به فعالیت در همان شغلی هستند که به اشتباه برای آن درس خوانده اند.

یک مشورت ساده اینکه:

◀️ به چه شغلی علاقه دارید؟

◀️ چه میزان درآمد مد نظر شماست؟

◀️ جایگاه اجتماعی مد نظر تان کدام است؟

◀️ کار گروهی را بیشتر می پسندید یا انفرادی؟

◀️ و …

می تواند از هزینه های سرسام آور ریالی و عمر و انرژی شما جلوگیری کند.

مشورتی که نتیجه آن فعالیت در رشته ای است که علاقه شما روز به روز در آن افزایش پیدا می کند و درآمد و جایگاه اجتماعی شما هم سیر صعودی به خود می گیرد.

پس از چند جلسه مشاوره انتخاب رشته دبیرستان خیلی راحت متوجه خواهید شد که چه رشته ای در دبیرستان شما را به شغل و جایگاه آینده تان نزدیک می کند. آیا رشته انسانی می تواند شما را به آینده در ذهن تان برساند یا تجربی و ریاضی؟

مزایای انجام مشاوره انتخاب رشته دبیرستان:

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان

انسان به امید و به عشقی که ضمن انجام کار پیش می گیرد زنده است. زمانی که انسان برای انجام کار انگیزه نداشته باشد، ساده ترین کار ها برای اون فوق العاده مشکل خواهد شد. از جمله مزیت های استفاده از مشاوره انتخاب رشته دبیرستان که می توان به آن اشاره کرد:

◀️ انگیزه مداوم برای درس خواندن در طول سال،

⬅️ برقراری ارتباط راحت با دروسی که تدریس می شوند،

◀️ جلوگیری از هزینه های سرسام آور جهت تغییر رشته،

⬅️ افزایش خلاقیت به واسطه علاقه زیاد به رشته،

◀️ حس شادی و اعتماد به نفس به خاطر حرکت به سمت هدف دلخواه،

⬅️ جلوگیری از هزینه های زیاد بابت استفاده از مشاور به خاطر خروج از بی رغبتی و تنبلی مطالعاتی.

 

همین مشورت می تواند شناخت خیلی خوبی به دانش آموز بدهد. بار ها اتفاق افتاده است که دانش آموز شرایط وکیل شدن، مهندس عالی رتبه شدن، پزشک زبر دست شدن و … را داشته اما به خاطر اینکه الگوی اشتباهی در زندگی انتخاب کرده، فرصت خوش درخشیدن را از خودش گرفته است. بعد از مشاوره و صحبتی که با او شده است مشاوران توانسته اند ساختار اشتباه ذهنی او را تغییر بدهند و به شکوفا شدن استعداد او کمک کنند.

کنکور تاک:

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان توسط تیم آموزشی کنکور تاک به صورت کاملا حرفه ای همراه با متدهای روز برای دانش آموزان انجام می شود. یکی از راه هایی که کنکور تاک برای مشاوره انتخاب رشته دبیرستان پیش گرفته است، مشاوره به صورت آنلاین و تصویری توسط مشاوران خوش نام است. به راحتی می توانید ظرف چند جلسه مشاوره تصویری، انتخاب رشته راحت و منطقی بر اساس علاقه تان داشته باشید. در منزل حضور داشته باشید و به راحتی تماس تصویری داشته باشید.

مشاوران ضمن صحبت با دانش آموز در خواهند یافت که آیا به دنبال رشته محبوب خود است یا اینکه برای جلب توجه تحصیل در این رشته را انتخاب کرده است؟ آیا قلبا و عمیقا تمایل دارد این رشته را برگزیند یا اجبار والدین بوده است؟ تمامی روش هایی که کمک می کند تا انتخاب رشته کاملا سالم و منطقی و بر اساس استعداد های خدا دادی باشد، در این جلسات مشاوره گفته می شود.

مشاوره انتخاب رشته نهم:

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان

سخن نهایی بنده با شما اولیای گرامی یا دانش آموز نوجوان این است که تغییر راه در سن پایین بسیار راحت تر است نسبت به زمانی که شما عمری را بیهوده صرف کرده اید. پس با استعداد یابی و مشاوره انتخاب رشته دبیرستان از همان سن کم، شروع به حرکت در مسیری کنید که برای آن آفریده شده اید.

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم:

سوال خیلی از بچه ها اینه که نمره چه تاثیری در انتخاب رشته داره؟ اما من می خوام مهم ترین عامل رو به شما بگم که علاقه تاثیر گذارترین علت در انتخاب رشته ست. شاید شما به عنوان یک دانش آموز در حال حاضر موفق به کسب رتبه دلخواه در کلاس، مدرسه، منطقه و … نشده باشید. اما این آخر کار نیست و شما باید همچنان به سمت علاقه خود پیشروی کنید. افراد ممکن است در سال یازدهم، دوازدهم و حتی دانشگاه متوجه علاقه خود شوند. این ایراد نداره اما حتما توجه داشته باشید که باید در هر برهه زمانی بهترین تصمیم رو بگیرید.

شاد و پیروز در پناه الله یکتا

بهترین ها را برای شما آرزومندم

کنکور تاک

1
2
3
4

پربازدیدترین ها