در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟

در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟

۸ مهر ۱۳۹۸ بازدید121

سوال خیلی جالبی است که ما دانش آموز ها باید در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟ زمانی شما باید از معلم خصوصی استفاده کنید که تمام سعی خود را در یادگیری مطلب کرده باشید. در گام اول نباید از خود انتظار داشته باشید که تمامی مطالب را در اولین مرتبه فرا بگیرید. همیشه سعی بر این داشته باشید که با تکرار و مرور، مطلب جدید را بیاموزید.

در گام بعدی زمانی که یادگیری مطلب برای شما دشوار بود از دوست و همکلاسی تان کمک بگیرید. زمانی که شما در ایام فشرده مثل امتحانات هستید یا شرایط رفت و آمد به منزل هم کلاسی تان نیست، می توانید از معلم خصوصی استفاده کنید. واقعا در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟ خیلی از ما ها از هزینه های سنگین کلاس خصوصی مطلع هستیم. پیشنهاد می کنم از هم کلاسی هایتان که درس شان از شما بهتر است بخواهید تا در زنگ تفریح به شما درس بدهدر چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیمد.

من یک تکنیک جالب را به شما آموزش می دهم. با این روش یادگیری شما خیلی خیلی بهتر خواهد شد. قبل از اینکه از دوست تان یا معلم خصوصی تان سوال بپرسید، یک کاری انجام دهید. سعی کنید تمام تمرکز خود را درباره یادگیری مطلب به کار گیرید و چند مرتبه آن را بخوانید. مطلب را دو روز بعد مطالعه کنید و حالا میزان پیشرفت را نسبت به دفعه گذشته مقایسه کنید. متوجه خواهید شد که سهم خوبی از مطلب را آموخته اید و نیازی به معلم خصوصی نیست. همین روند را تکرار کنید، تمام دروس را به راحتی خواهید آموخت. کافی است زود تسلیم نشوید.

تدریس خوب چگونه تدریسی است ؟

وجه اشتراک بهترین مدرس های دنیا، علاقه و عشق به تدریس بوده است. این عشق به تدریس به خاطر دوست داشتن بچه ها و کمک کردن به رشد شان بوده. بسیاری از اساتید و معلم ها که تدریس خوبی دارند به دنبال یادگیری مطالب جذاب و جدید هستند. شما هم سعی در یادگیری مطالب جدید داشته باشید. این کار باعث جذابیت شما در تدریس می شود. سعی کنید مطالبی که تدریس می کنید یکسان نباشد. فرض کنید یک دانش آموز در کلاس A با شما ریاضی دارد. اگر همان دانش آموز در کلاس B با شما ریاضی داشته باشد، مطلب جدیدی را بیاموزد.

راهکار های معلم موفق:

یک معلم موفق قبل از حضور در کلاس می داند که آخرین مطلب گفته شده چه بوده است. یکی از راهکاری های معلم موفق مرتب بودن، خوش پوش بودن و سر وقت در کلاس حاضر شدن است. اخلاق نرم و انعطاف پذیر از ویژگی های بارز و مهم یک معلم موفق است. یک معلم خوب برای شناخت دورن بچه ها، به آنها مسئولیت می دهد و آن ها را در بحث های درسی مشارکت می دهد. یک معلم خوب بچه ها را درک می کند و کل زمان کلاس را درس نمی دهد و فرصت استراحت می دهد. یک معلم موفق برای بچه ها مثال های ملموس و عینی می زند تا بچه ها درک کنند.

در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟

خیلی از رتبه برترها از معلم خصوصی استفاده نمی کردند. همه چیز به خود شما بستگی دارد و نظری بابت خوب یا بد بودن معلم خصوصی ندارم. هدف این است که سطح علمی شما بهتر شود. اما سوالی که همیشه ذهن بچه ها را در گیر کرده و جواب قطعی هم برای آن نیست همچنان باقی ست. در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟

1
2
3
4

پربازدیدترین ها