چرا گاهی داشتن معلم خصوصی باعث پیشرفت نمی شود؟

چرا گاهی داشتن معلم خصوصی باعث پیشرفت نمی شود؟

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ بازدید373

زمانی که ما در یادگیری یک مبحث مشکل داریم از اطرافیان مون کمک می گیریم. عده ای از دوستان شون و هم کلاسی هاشون کمک می خوان و تعدادی هم از پدر و مادرشون. تعدادی هم هستن که از معلم خصوصی استفاده می کنند. متاسفانه تعدادی از بچه ها برای یادگیری هر چه بهتر تلاش نمی کنند و در اسرع وقت دست به دامن معلم خصوصی میشن. برای پلسخ به سوال چرا گاهی داشتن معلم خصوصی باعث پیشرفت نمی شود؟ مطلب را تا به انتها مطالعه کنید.

داشتن معلم خصوصی می تونه خیلی خوب باشه و هم خیلی بد. خوبی از این جهت که کمک گرفتن از یک فرد باعث یادگیری و رفع اشکالات شما میشه. بدی اون هم وابسته شدن به معلم خصوصی هست.

اجاز بدین یک مورد خیلی مهم رو به شما در ابتدای بحث ارائه کنم تا در چه شرایطی باید از معلم خصوصی استفاده کرد. فرض کنید شما در یادگیری یک بحثی مثل مثلثات دچار اشکال هستید. گزینه هایی که شما دارید تا این موضوع را حل کنید به شرح زیر است:

◀️ می تونین از هم کلاسی هایی که این بحث رو یاد گرفتن کمک بخواین،

✏️ می تونین از معلم سر کلاس بخواهین که واضح تر تدریس کنن،

◀️ می تونین از خواهر تون یا پدر و مادر تون در منزل بپرسید،

✏️ می تونین کتاب آموزشی مثلثات رو تهیه کنین،

◀️ می تونین از معلم خصوصی استفاده کنین.

من ۵ مورد رو عنوان کردم و در انتها پیشنهاد دادم از معلم خصوصی استفاده کنید. اگر هر زمان برای رفع اشکال به سراغ معلم خصوصی باشید هزینه زیادی را صرف یادگیری یک موضوع می کنید که ضروری نیست.

چرا گاهی داشتن معلم خصوصی باعث پیشرفت نمی شود؟

حتما در همون کلاسی که با دوستان تان نشسته اید تعدادی از بچه ها هستن که مطلب را به خوبی یاد گرفته اند. ازشون کمک بخواهین تا به شما در یادگیری مطالب کمک کنن و اگر نشد به سراغ معلم خصوصی برید.

به نظر شما چرا گاهی داشتن معلم خصوصی باعث پیشرفت نمی شود؟ یک مقدار به این موضوع دقت کنید متوجه میشین دانش آموز نقش مهمی در آموزش دارد. سطح یادگیری همه بچه ها در یک جایگاه نیست و باید این موضوع را درک کرد. اگر دقت کنین متوجه می شین که دانش آموز فقط باید به خود متکی باشد نه فرد دیگری. پس برای حل مسئله باید جواب را در خودش بیابد نه معلم خصوصی.

زمانی که از معلم خصوصی استفاده می کنین، به اشتباه بر این باورید که معلم باید معجزه کنه. در صورتی که همان کاری که معلم در کلاس انجام میده را در منزل برای شما انجام میده. نباید تلاش و زحماتی که خودتان باید آن را بکشید به دوش معلم بیندازید.

معلم خصوصی صرفا جنبه راهنما داره و اگر قرار باشه پیشرفت کنین، باید خودتون دست به کار بشین. خودتون تلاش کنین و از کتاب های مختلف استفاده کنین تا مفاهیم را به راحتی درک کنین. یک پیشنهاد دارم براتون درباره اینکه چرا گاهی داشتن معلم خصوصی باعث پیشرفت نمی شود؟ من پیشنهادی برای شما از این جهت که اگر شما اعتقاد دارین که داشتن معلم خصوصی برای تان کارگشا ست، خودتان به خودتان درس بدهید.

شاید خنده دار باشد اما انجام این کار باعث یادگیری هر چه بهتر شده. سعی کنین در ضمن مطالعه با خودتان صحبت کنین و همان نوشته ها را با صدای رسا تکرار کنید. اگر جواب سوال چرا گاهی داشتن معلم خصوصی باعث پیشرفت نمی شود؟  را پیدا نکرده اید بهتر است با یک مشاور صحبتی داشته باشید.

1
2
3
4

پربازدیدترین ها