موفقیت در کنکور در زمان کم

موفقیت در کنکور در زمان کم

۱۵ دی ۱۳۹۸ بازدید4,910

حتما شنیده اید که بعضی از دوستان تان نتایج خارق العاده ای از موفقیت در کنکور در زمان کم داشته اند. مثلا خود من از جمله افرادی بودم که فقط با عشقی که نسبت به مطالعه داشتم تونستم در کنکور نتیجه خارق العاده ای کسب کنم و آن هم در زمان کم. نتیجه ای که خیلی از معلم های من از آن متعجب شده بودند. کسی فکر نمی کرد که من رتبه ای این چنینی در بازه کوتاه بدست بیارم.

من نسبت به بقیه بچه ها دیر شروع کردم. من مثل آن دسته از افراد که با مشاور کنکور مشورت می کردند، مشورت نمی کردم. البته این را بگویم که آدم لجبازی نیستم. تصور من از کنکور کاملا سنتی بود. من و دسته ای از افرادی که تعدادشان هم کم نیست، بر این باور بودیم که آمادگی برای کنکور یعنی صرفا پشت میز نشستن و درس خواندن از شب تا صبح بدون تفریح. به این خاطر بود که سمت مطالعه نمی رفتم و ترس داشتم که نکند از تفریحاتم بمانم.

من زمانی متوجه این موضوع شدم که میزان نتیجه ای که من می­گیرم با سایر بچه ها متفاوت است. البته این که خودم را با بقیه دوستانم مقایسه می کردم کاملا اشتباه بود اما در یک مورد کمک بزرگی به من کرد. من با یکی از دوستان صمیمی خودم در یکی از آزمون های آزمایشی شرکت می کردیم. نتیجه ای که او می گرفت کاملا با من متفاوت بود. من از تمام برنامه درسی او اطلاع داشتم و می دانستم که چه درس هایی را می خواند و حتی از چه کتاب هایی برای تست استفاده می کند.

در ادامه…

به گذشته توجه نکن چون موفقیت در کنکور در زمان کم کاملا شدنی است

به گذشته توجه نکن چون موفقیت در کنکور در زمان کم کاملا شدنی است

اما از یک موضوع بسیار مهم اطلاع نداشتم. او همیشه پر انرژی بود و کمتر برایش اتفاق می افتاد تا دچار نا­ امیدی شود. دلیل این موضوع را از او پرسیدم و جواب جالبی به من داد. او گفت که در این مدت از مشاور کنکور استفاده می کرده است. تمام رشدی که داشته را مدیون روش های مطالعه تک به تک درس ها، استفاده از منابع با کیفیت، نحوه بررسی آزمون های آزمایشی، حفظ انگیزه و … که توسط مشاور کنکور ارائه می شد بود. البته تصمیم قاطعی که خودش گرفته بود را هم گفت.

زمانی که من این موضوع را مطلع شدم زمان زیادی به کنکور نمانده بود. از این ناراحت بودم که چرا من با وجود این که نسبت به دوستم از هوش و استعداد بیشتری برخوردارم، از مشاور کنکور استفاده نکرده بودم. بعد از این که از این موضوع اطلاع پیدا کردم از دوستم خواستم تا یک جلسه این امکان را بدهد که با مشاورش صحبت کنم و جزئیات وضعیتم تا به الآن را در اختیار او بگذارم.

تصمیم گرفتم این طور درس بخونم:

بعد از این که با مشاور صحبت کردم مطلع شدم که هنوز هم زمان دارم و او انگیزه از دست رفته ام را به من برگرداند. برای جبران کم کاری های گذشته ام به خودم و مشاور کنکور قول دادم تا فقط و فقط به صحبت های او گوش کنم. ایمان داشتم که اگر دوست من با استعدادی در سطح متوسط توانسته همچین نتیجه ای کسب کند، من قطعا می توانم بهتر از او باشم. می دانستم می توانم در این مدت کوتاه نتیجه مورد انتظارم را در دستانم حس کنم. من تنها راهی که خدا در لحظات پایانی به من داده بود همین بود. این که به تک تک صحبت های مشاور کنکور گوش کنم و شروع کنم به عمل کردن. همیشه از خدا ممنونم که او را سر راه من قرار داد تا زندگی من تغییر جهت پیدا کند.

مشاور کنکور من کمک کرد تا در آن مدت کوتاه نتیجه شگفت آوری کسب کنم.

من با انجام این موارد به رشته و دانشگاه مد نظرم رسیدم:

رشته و دانشگاه مد نظر در زمان کم مانده برای کنکور

رشته و دانشگاه مد نظر در زمان کم مانده برای کنکور

🌈 موفقیت در کنکور در زمان کم، همراه با توکل بر خداوند:

یکی از چیزهایی که من در آن مدت کوتاه تجربه کردم، آرامشی بود که از توکل بر او بدست آورده بودم. من تمام تلاشم را می کردم و خدا روز به روز رشد را به من نشان می داد. نمی دانم شاید گره کار من همین بود که توکل به خدا نمی کردم. یا شاید چون نیاز به آرامش از خدا بودم این طور احساس می کردم. نمی دانم چه دلیلی داشت؟

🌈🌈 موفقیت در کنکور در زمان کم، زمانی که به فکر نتیجه نباشی بدست می آید:

این که دیر شروع کرده ایم و به جای تمرکز بر تلاش کردن، به فکر نتیجه باشیم کاملا کنترل تمرکز و آرامش را از دست خواهیم داد. فقط به فکر درس خواندن باشید و نتیجه را از ذهن خود بیرون کنید. فقط و فقط و فقط به دنبال عمل به برنامه ای باشید که مشاور کنکور به شما می دهد.

🌈موفقیت در کنکور در زمان کم، با خواندن مطالب جدید حاصل نمی شود:

دیگر وقت آن نیست تا مطالب جدید را بخوانید. افرادی که دیر شروع به درس خواندن کرده اند تصور اشتباهی دارند. اگر این تصور را کنار بگذارند که الآن فرصت یادگیری مطالب جدید نیست، خیلی راحت می توانند به سراغ درس هایی بروند که مشاور کنکور به آنها می گوید. این کار نتایج کاملا منطقی به دنبال خواهد داشت. می توانید حدس بزنید چه چیزی هستند؟

در ادامه:

🌈🌈 موفقیت در کنکور در زمان کم، با سوالات کنکور سال های گذشته:

شما با مطالعه سوالات کنکورهای گذشته به این موضوع می رسید حتی با این اطلاعات محدود هم می توانید تست بزنید. این به شما کمک می کند تا به فکر پیدا کردن مباحثی باشید که می توانید تست های آنها را هم به درستی پاسخ دهید. این کار قوت قلب خوبی به شما خواهد داد.

🌈 موفقیت در کنکور در زمان کم، با تلاش پیوسته و طبق برنامه منظم:

درست است که مدت زمان کمی تا کنکور دارید اما خیلی ها بودند که در این زمان با کنترل بر احساسات و استرس، نتایجی بدست آورده اند که خیلی از افراد از آن شگفت زده شده اند.

🌈🌈موفقیت در کنکور در زمان کم، فقط با امیدواری و مثبت اندیشی در همین مدت باقی مانده:

خیلی از افراد که نتایج بزرگی کسب کرده اند، مثبت اندیشی و امیدواری از جمله ویژگی های مشهود آنها بوده است. دقت کنید افرادی که امیدوار هستند چقدر در مقایسه با منفی نگر ها زندگی بهتری دارند؟ شما هم از همین الآن این موفقیت را تجربه کنید.

فکر می کنید داوطلبان کنکور چند دسته هستند؟

موفقیت در کنکور در زمان کم

موفقیت در کنکور در زمان کم

🎁 دانش آموزانی که بعد از انتخاب رشته سال نهم، از سال دهم شروع به درس خواندن و یادگیری کرده اند:

🔶 این افراد گاها حس هایی را تجربه می کنند که کاملا طبیعی است. دانش آموزان این دسته دچار تردید در یادگیری مطالب می شوند. این حس کاملا عادی می باشد. فقط با بی توجهی با آن و پیوسته درس خواندن، می توانید نتیجه دلخواه تان را بدست بیاورید.

🎁 دانش آموزانی که درس هایشان را سرسری خوانده اند:

🔶 این افراد با دیدن سوال متوجه می شوند که سوال آشنا است اما نمی توانند سوال را حل کنند. این دسته از افراد با استفاده از منابع با کیفیت که توضیحی روان در آموزش دارد می توانند استفاده کنند. با تست زنی و مطالعه پیوسته یادگیری مطالب را برای خود راحت کنید. در صورتی که زمان کمی دارند، فقط دروسی را تست بزنند که قبلا خوانده اند.

🎁 افرادی که به تازگی قصد شروع به درس خواندن کرده اند:

🔶 پیشنهاد ما به شما این است که سوالات کنکور های قبل را درس به درس بخوانید تا به جمع بندی مناسبی برسید. البته اگر نظر مشاور کنکور آنها غیر از این باشد، نظر ایشان در اولویت است چرا که مشاور، شما را بهتر می شناسد. موفقیت در کنکور در زمان کم برای این دسته از افراد در صورتی بدست می آید که با حفظ آرامش و مشورت با یک مشاور سعی در جبران زمان هدر رفته کنند.

اگر جزء هیچ کدام از موارد بالا نبودین ادامه مطلب را بخوانید:

🎁 امسال برای اولین بار کنکور را تجربه می کنند:

🔶 استرس شما طبیعی است اما فراموش نکنید که کنکور علاوه بر رقابت علمی، رقابت بر سر کنترل احساسات و استرس هم هست. پس با توکل بر خدا پیش بروید چرا که خیلی از رتبه برترها با اولین تجربه بهترین نتیجه را کسب کردند.

🎁 داوطلبان پشت کنکوری که تجربه کنکور برای مرتبه دوم و یا بیشتر را پیش رو دارند:

🔶 بدون توجه به تجربیات گذشته و با تمرکز بر انجام راه های جدید که منجر به کسب رتبه بهتر شود، می توانید امسال خوش بدرخشید. نتایج را به نفع خودتان تغییر دهید و به این توجه کنید همواره مثبت باشید و به حرف های کسی توجه نکنید مگر مشاورتان. موفقیت در کنکور در زمان کم برای شما در صورتی امکان دارد در کنترل احساسات تان خبره باشید و فقط به مشاورتان توجه کنید.

کلام آخر:

موفقیت در کنکور در زمان کم امر غیر ممکنی نیست. حتما برای شما اتفاق افتاده که بنا به دلایل خاصی که در کنترل شما نبوده زمان کافی برای کسب نتیجه عالی نداشته اید. مثلا امتحانی داشته اید و مریض شده اید. دوستان شما ۳ روز برای امتحان فرصت داشته اند اما شما فقط ۱ روز زمان داشته اید. نتیجه ای که شما بدست آورده اید متفاوت از بقیه دوستان بوده است و زمانی که دلیل آن را در وجود خود جویا می شوید، چیزی جز رو راست بودن با خود نمی یابید. اینکه فقط ۲۴ ساعت زمان دارید و فقط بر امتحان تمرکز کنید نه چیز دیگر.

خود این موضوع و جزم کردن عزم باعث شد تا شما موفقیت در زمان کم را تجربه کنید. موفقیت در کنکور در زمان کم هم شدنی است اما مقیاس کنکور با امتحان برابر نیست و می طلبد تا شما از یک مشاور کمک بگیرید تا این کار برای شما آسان شود و در همان سال اول پذیرفته شوید.

موفقیت در کنکور در زمان کم را تجربه کنید و به همه ثابت کنید که زمانی که انسان تصمیم بر انجام کاری را داشته باشد، کسی جلودار او نیست. تخصص مجموعه کنکور تاک رقم زدن موفقیت در کنکور در زمان کم برای یکایک دانش آموزانی است که بنا به هر دلیلی شرایط مطالعه بهتر را نداشته اند.

معجزه در کنکور در زمان کم:

معجزه در کنکور در زمان کم یا همان موفقیت در کنکور در زمان کم را به تفصیل در این مقاله عنوان کردیم. مطالب را به خوبی مطالعه کنید تا از یکایک روش های این معجزه اطلاع پیدا کنید.

کسانی که از عید شروع کردند و پزشکی قبول شدند:

شاید برای شما خنده آور باشد که یک دانش آموز توانسته باشد با شروع از عید، پزشکی قبول شود. شاید این موضوع ذهن شما را درگیر کرده باشد که چطور یک انسان با دو سال پیاپی نتوانسته در کنکور قبول شود اما یک فرد با شروع از عید توانسته این کار را انجام دهد. از اکثر افرادی که به این صورت در کنکور قبول شده اند سوال شده و پاسخ داده اند که تنها چاره ما این بوده که در کنکور قبول شوند. این موضوع نشان از انگیزه بالا در آنهاست. شاید موفقیت در کنکور در زمان کم برای این افراد امری قابل درک بوده باشد. در صورتی که این موضوع برای اکثر دانش آموزها غیر ممکن به نظر می رسد.

اگر بخواهید کاری را انجام بدهید، در بدترین شرایط اگر هم به آن دست پیدا نکنید، دو موضوع حتما اتفاق می افتد. اول اینکه تمام تلاش خود را کرده اید و دوم اینکه خیلی به آن نزدیک شده اید. این را بدانید که تلاش وظیفه شماست و نتیجه در دستان خدا. شما وظیفه خود را انجام دهید و خدا وظیفه خودش.

در پناه ایزد منان بهترین ها را برای خودتان رقم بزنید

1
2
3
4

پربازدیدترین ها