رد کردن لینک ها

Sub heading far far away

موفقیت در کنکور در زمان کم قطعا شدنی است.

موفقیت در کنکور در زمان کم قطعا دست یافتنی است.موفقیت در کنکور در زمان کم کاملا شدنی است

موفقیت در کنکور در زمان کم کاملا شدنی است

حتما شنیده اید که بعضی از دوستان تان نتایج خارق العاده ای از موفقیت در کنکور داشته اند. مثلا خود من از جمله افرادی بودم که فقط با عشقی که نسبت به مطالعه داشتم تونستم در کنکور نتیجه خارق العاده ای کسب کنم و آن هم در زمان کم. نتیجه ای که خیلی از معلم های من از آن متعجب شده بودند. کسی فکر نمی کرد که من رتبه ای این چنینی در بازه کوتاه بدست بیارم.

من نسبت به بقیه بچه ها دیر شروع کردم. من مثل آن دسته از افراد که با مشاور کنکور مشورت می کردند، مشورت نمی کردم. البته این را بگویم که آدم لجبازی نیستم. تصور من از کنکور کاملا سنتی بود. من و دسته ای از افرادی که تعدادشان هم کم نیست، بر این باور بودیم که آمادگی برای کنکور یعنی صرفا پشت میز نشستن و درس خواندن از شب تا صبح بدون تفریح. به این خاطر بود که سمت مطالعه نمی رفتم و ترس داشتم که نکند از تفریحاتم بمانم.

من زمانی متوجه این موضوع شدم که میزان نتیجه ای که من می­گیرم با سایر بچه ها متفاوت است. البته این که خودم را با بقیه دوستانم مقایسه می کردم کاملا اشتباه بود اما در یک مورد کمک بزرگی به من کرد. من با یکی از دوستان صمیمی خودم در یکی از آزمون های آزمایشی شرکت می کردیم. نتیجه ای که او می گرفت کاملا با من متفاوت بود. من از تمام برنامه درسی او اطلاع داشتم و می دانستم که چه درس هایی را می خواند و حتی از چه کتاب هایی برای تست استفاده می کند.

در ادامه…

به گذشته توجه نکن چون موفقیت در کنکور در زمان کم کاملا شدنی است
به گذشته توجه نکن چون موفقیت در کنکور در زمان کم کاملا شدنی است

اما از یک موضوع بسیار مهم اطلاع نداشتم. او همیشه پر انرژی بود و کمتر برایش اتفاق می افتاد تا دچار نا­ امیدی شود. دلیل این موضوع را از او پرسیدم و جواب جالبی به من داد. او گفت که در این مدت از مشاور کنکور استفاده می کرده است. تمام رشدی که داشته را مدیون روش های مطالعه تک به تک درس ها، استفاده از منابع با کیفیت، نحوه بررسی آزمون های آزمایشی، حفظ انگیزه و … که توسط مشاور کنکور ارائه می شد بود. البته تصمیم قاطعی که خودش گرفته بود را هم گفت.

زمانی که من این موضوع را مطلع شدم زمان زیادی به کنکور نمانده بود. از این ناراحت بودم که چرا من با وجود این که نسبت به دوستم از هوش و استعداد بیشتری برخوردارم، از مشاور کنکور استفاده نکرده بودم. بعد از این که از این موضوع اطلاع پیدا کردم از دوستم خواستم تا یک جلسه این امکان را بدهد که با مشاورش صحبت کنم و جزئیات وضعیتم تا به الآن را در اختیار او بگذارم.

تصمیم گرفتم این طور درس بخونم:

مطالعه و موفقیت در کنکور در زمان کم
مطالعه و موفقیت در کنکور در زمان کم

بعد از این که با مشاور صحبت کردم مطلع شدم که هنوز هم زمان دارم و او انگیزه از دست رفته ام را به من برگرداند. برای جبران کم کاری های گذشته ام به خودم و مشاور کنکور قول دادم تا فقط و فقط به صحبت های او گوش کنم. ایمان داشتم که اگر دوست من با استعدادی در سطح متوسط توانسته همچین نتیجه ای کسب کند، من قطعا می توانم بهتر از او باشم. می دانستم می توانم در این مدت کوتاه نتیجه مورد انتظارم را در دستانم حس کنم. من تنها راهی که خدا در لحظات پایانی به من داده بود همین بود. این که به تک تک صحبت های مشاور کنکور گوش کنم و شروع کنم به عمل کردن. همیشه از خدا ممنونم که او را سر راه من قرار داد تا زندگی من تغییر جهت پیدا کند.

مشاور کنکور من کمک کرد تا در آن مدت کوتاه نتیجه شگفت آوری کسب کنم.

من با انجام این موارد به رشته و دانشگاه مد نظرم رسیدم:

رشته و دانشگاه مد نظر در زمان کم مانده برای کنکور
رشته و دانشگاه مد نظر در زمان کم مانده برای کنکور

🌈 موفقیت در کنکور در زمان کم، همراه با توکل بر خداوند:

یکی از چیزهایی که من در آن مدت کوتاه تجربه کردم، آرامشی بود که از توکل بر او بدست آورده بودم. من تمام تلاشم را می کردم و خدا روز به روز رشد را به من نشان می داد. نمی دانم شاید گره کار من همین بود که توکل به خدا نمی کردم. یا شاید چون نیاز به آرامش از خدا بودم این طور احساس می کردم. نمی دانم چه دلیلی داشت؟

🌈🌈 موفقیت در کنکور در زمان کم، زمانی که به فکر نتیجه نباشی بدست می آید:

این که دیر شروع کرده ایم و به جای تمرکز بر تلاش کردن، به فکر نتیجه باشیم کاملا کنترل تمرکز و آرامش را از دست خواهیم داد. فقط به فکر درس خواندن باشید و نتیجه را از ذهن خود بیرون کنید. فقط و فقط و فقط به دنبال عمل به برنامه ای باشید که مشاور کنکور به شما می دهد.

🌈موفقیت در کنکور در زمان کم، با خواندن مطالب جدید حاصل نمی شود:

دیگر وقت آن نیست تا مطالب جدید را بخوانید. افرادی که دیر شروع به درس خواندن کرده اند تصور اشتباهی دارند. اگر این تصور را کنار بگذارند که الآن فرصت یادگیری مطالب جدید نیست، خیلی راحت می توانند به سراغ درس هایی بروند که مشاور کنکور به آنها می گوید. این کار نتایج کاملا منطقی به دنبال خواهد داشت. می توانید حدس بزنید چه چیزی هستند؟

در ادامه:

موفقیت در کنکور در زمان کم
موفقیت در کنکور در زمان کم

🌈🌈 موفقیت در کنکور در زمان کم، با سوالات کنکور سال های گذشته:

شما با مطالعه سوالات کنکورهای گذشته به این موضوع می رسید حتی با این اطلاعات محدود هم می توانید تست بزنید. این به شما کمک می کند تا به فکر پیدا کردن مباحثی باشید که می توانید تست های آنها را هم به درستی پاسخ دهید. این کار قوت قلب خوبی به شما خواهد داد.

🌈 موفقیت در کنکور در زمان کم، با تلاش پیوسته و طبق برنامه منظم:

درست است که مدت زمان کمی تا کنکور دارید اما خیلی ها بودند که در این زمان با کنترل بر احساسات و استرس، نتایجی بدست آورده اند که خیلی از افراد از آن شگفت زده شده اند.

🌈🌈موفقیت در کنکور در زمان کم، فقط با امیدواری و مثبت اندیشی در همین مدت باقی مانده:

خیلی از افراد که نتایج بزرگی کسب کرده اند، مثبت اندیشی و امیدواری از جمله ویژگی های مشهود آنها بوده است. دقت کنید افرادی که امیدوار هستند چقدر در مقایسه با منفی نگر ها زندگی بهتری دارند؟ شما هم از همین الآن این موفقیت را تجربه کنید.

فکر می کنید داوطلبان کنکور چند دسته هستند؟

🎁 دانش آموزانی که بعد از انتخاب رشته سال نهم، از سال دهم شروع به درس خواندن و یادگیری کرده اند:

🔶 این افراد گاها حس هایی را تجربه می کنند که کاملا طبیعی است. دانش آموزان این دسته دچار تردید در یادگیری مطالب می شوند. این حس کاملا عادی می باشد. فقط با بی توجهی با آن و پیوسته درس خواندن، می توانید نتیجه دلخواه تان را بدست بیاورید.

🎁 دانش آموزانی که درس هایشان را سرسری خوانده اند:

🔶 این افراد با دیدن سوال متوجه می شوند که سوال آشنا است اما نمی توانند سوال را حل کنند. این دسته از افراد با استفاده از منابع با کیفیت که توضیحی روان در آموزش دارد می توانند استفاده کنند. با تست زنی و مطالعه پیوسته یادگیری مطالب را برای خود راحت کنید. در صورتی که زمان کمی دارند، فقط دروسی را تست بزنند که قبلا خوانده اند.

🎁 افرادی که به تازگی قصد شروع به درس خواندن کرده اند:

🔶 پیشنهاد ما به شما این است که سوالات کنکور های قبل را درس به درس بخوانید تا به جمع بندی مناسبی برسید. البته اگر نظر مشاور کنکور آنها غیر از این باشد، نظر ایشان در اولویت است چرا که مشاور، شما را بهتر می شناسد.

اگر جزء هیچ کدام از موارد بالا نبودین ادامه مطلب را بخوانید:

🎁 امسال برای اولین بار کنکور را تجربه می کنند:

🔶 استرس شما طبیعی است اما فراموش نکنید که کنکور علاوه بر رقابت علمی، رقابت بر سر کنترل احساسات و استرس هم هست. پس با توکل بر خدا پیش بروید چرا که خیلی از رتبه برترها با اولین تجربه بهترین نتیجه را کسب کردند.

🎁 داوطلبان پشت کنکوری که تجربه کنکور برای مرتبه دوم و یا بیشتر را پیش رو دارند:

🔶 بدون توجه به تجربیات گذشته و با تمرکز بر انجام راه های جدید که منجر به کسب رتبه بهتر شود، می توانید امسال خوش بدرخشید. نتایج را به نفع خودتان تغییر دهید و به این توجه کنید همواره مثبت باشید و به حرف های کسی توجه نکنید مگر مشاورتان.

در پناه ایزد منان بهترین ها را برای خودتان رقم بزنید

به گفتگو بپیوندید