رشته های تجربی بدون کنکور – رشته های بدون کنکور تجربی

رشته های تجربی بدون کنکور – رشته های بدون کنکور تجربی

۲۳ آذر ۱۳۹۸ بازدید1,088

آیا از رشته های تجربی بدون کنکور در دانشگاه آزاد اطلاع دارید؟

در سال ۹۷ با استقبال چشمگیری که بچه های تجربی داشتند ثابت کردند که این رشته همچنان جزء پر طرفدارترین رشته های کنکور سراسری می باشد. استقبال ۶۳ درصدی از کل شرکت کننده ها خود نشان دهنده علاقه زیاد بچه ها به شاخه پزشکی و پیراپزشکی است.

عده ای از بچه ها که تعدادشان هم زیاد است، اطلاع ندارند که خیلی از رشته های پزشکی و پیرا پزشکی را می توان بدون کنکور شرکت کرد. لیستی در ادامه خدمت شما ارائه خواهیم کرد که از این رشته ها اطلاع پیدا کنید تا رویای پزشک شدن را به واقعیت تبدیل کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مربوط به انتخاب رشته تجربی ۹۸ را مطالعه بفرمایید.

پر طرفدارترین رشته های تجربی بدون کنکور:

↙️ رشته های پزشکی بدون کنکور

◀️ رشته پرستاری بدون کنکور

↙️ رشته های پیراپزشکی بدون کنکور

◀️ رشته میکروبیولوژی بدون کنکور

↙️ رشته زیست شناسی بدون کنکور

◀️ رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور

↙️ رشته دامپزشکی بدون کنکور

تقسیم بندی رشته های بدون کنکور تجربی دو گونه است:

👆 رشته های غیر پزشکی بدون کنکور تجربی:

زیست شناسی، زیست شناسی دریایی، زیست شناسی گیاهی، گیاه پزشکی، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، مهندسی علوم دامی، کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی، شیمی محض، شیمی کاربردی، کاردانی شیمی آزمایشگاهی، علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی محیط زیست، علوم و مهندسی جنگل، علوم و مهندسی خاک، اقتصاد کشاورزی و … .

✌️ رشته های پزشکی بدون کنکور تجربی:

کاردانی مامایی، کاردانی علوم آزمایشگاهی، کاردانی هوشبری، کاردانی بهداشت عمومی، کاردانی بهداشت محیط، بهداشت خانواده، کاردانی اتاق عمل، کاردانی تکنسین سلامت دهان، کاردانی بهداشت حرفه ای، کاردانی تکنولوژی – رادیولوژی دهان و صورت، مبارزه با بیماری ها و …

رشته های تجربی بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران:

رشته های تجربی بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته های تجربی بدون کنکور دانشگاه آزاد

یکی از بزرگترین فرصت ها برای دانش آموزانی که قصد شرکت در رشته های تجربی بدون کنکور را دارند، دانشگاه آزاد تهران است. دانشگاه آزاد تهران تقریبا همه رشته های تجربی بدون کنکور را دارد تا علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی این امکان را داشته باشند.

لیستی از رشته های تجربی بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در زیر بیان شده که می توانید برای اطلاع از هر کدام روی آن کلیک بفرمایید.

↙️  رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران شمال

◀️ رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

↙️ رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران مرکزی

◀️ رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران غرب

↙️ رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران جنوب

◀️ رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران غرب

حداقل معدل برای قبولی در رشته های بدون کنکور لازم است؟

حداقل معدل برای قبولی در رشته های بدون کنکور تجربی ۱۵ می باشد. اما معدل کتبی دیپلم که همان سوابق تحصیلی شما می باشد، بسته به دانشگاه و رشته ای که در آن قبول شده اید متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر از این موارد می توانید با بخش “آموزش” دانشگاه تماس بگیرید.

از پر درآمدترین رشته های تجربی بدون کنکور چقدر اطلاع دارید؟

درآمد رشته های تجربی بدون کنکور

درآمد رشته های تجربی بدون کنکور

میزان درآمد در تمامی این رشته ها به میزان تلاش شما بستگی دارد. اینکه چقدر علاقه مند باشید به رشته تان و چقدر اشتیاق داشته باشین که اطلاعات خود را بروز کنید تا خدمت بیشتری به مردم کنید و درآمد بیشتری داشته باشید. رشته های بدون کنکور تجربی بر اساس درآمد از مقدار زیاد به کم خدمت شما معرفی می گردد.

رشته های پزشکی: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی.

رشته های پیراپزشکی: پرستاری، مامایی، اتاق عمل، هوشبری

رشته های غیرپزشکی: اقتصاد، حسابداری، روانشناسی، مدیریت بازرگانی، شیمی

شرایط خاص برای رشته های کاردانی علوم پزشکی:

دارا بودن یکی از این سه شرایط بابت حوزه جغرافیایی دانشگاه یا دانشکده علوم پزشکی:

۱٫ متولد محل تحصیل یا ساکن آنجا، گذراندن دبیرستان یا هنرستان در همان منطقه، گذراندن یک سال دوره پیش دانشگاهی یا سال دوازدم در همان منطقه.

۲٫ متقاضیان رشته های زیر قادر به شرکت در این مقطع نخواهند بود مگر با پرداخت شهریه مربوطه: دانش آموختگان مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی، دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی.

۳٫ سلامت جسمانی و روانی برای ارائه هر چه بهتر خدمت بر اساس معیار ها و استانداردهای مد نظر.

سایر شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور تجربی پیراپزشکی ۹۸:

📔 مدرک دیپلم ۳ ساله متوسطه دوره دوم و سال دوازدهم.

📒 حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۵

📗 حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۲۵ سال که در صورت انجام خدمت سربازی ۲۷ سال تمام.

📕 تکمیل مدارک مربوط به سربازی و عدم مشکل در وضعیت نظام وظیفه.

📘 دانشجویان متعهد به گذراندن سه برابر بازه تحصیل در یکی از مراکز پزشکی معرفی شده توسط دانشگاه می باشند.

📔 ادامه تحصیل برای دانشجویان در رشته های بدون کنکور پیراپزشکی در مقطع کارشناسی و بالاتر محقق نخواهد شد مگر به گذراندن دوره تعهد خدمت.

📗 کسب رضایت همسر برای داوطلبانی که متاهل هستند.

📘 تحصیل در این رشته ها رایگان است اما در صورت عدم تمایل به گذراندن دوره تعهد خدمت باید دانشجو به ازای هر ترم حدودا مبلغی معادل ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان پرداخت فرماید.

درآمد رشته های بدون کنکور تجربی:

درآمد رشته های تجربی بدون کنکور

درآمد رشته های تجربی بدون کنکور

بهترین روش برای اطلاع از میزان درآمد این رشته ها این است که با دانشجویان این رشته ها ارتباط بگیرید. شما می توانید از دوستان تان که در مدرشه شما در این رشته ها مشغول به تحصیل هستند اطلاعات بروز را دریافت کنید. راه دیگری هم پیشنهاد می کنیم این که به مدارس منطقه خود رجوع کنید و لیستی از دانش آموزانی که در این رشته ها پذیرش گرفته اند تهیه کنید و تماس حاصل بفرمایید.

کنکور تاک:

مجموعه کنکور تاک متشکل از مشاوران خانم و آقا با سابقه ۱۲ سال مشاوره تحصیلی و ۲۵ سال مشاوره بالینی این آمادگی را دارد تا در انتخاب رشته و مشاوره تحصیلی شما را حمایت کند. مشاوره کنکور و استعدادیابی از تخصص ما در این چند سال است که منجر به پرورش رتبه برترهایی بسیار در رشته های تجربی شده است. برای کسب اطلاعت بیشتر می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه بفرمایید.

این مجموعه تحولی در دنیای مشاوره با مشاوره به صورت آنلاین و صوتی ایجاد کرده است. شما می توانید از هر جای کشاور با مشاورتان تماس صوتی و تصویری برقرار کنید و نیازی به صرف هزینه های غیر نیست. کافی است با این کار محاسبه کنید که چقدر در هزینه صرفه جویی خواهید کرد.

رشته های بدون کنکور تجربی پیام نور:

یک نکته مهم که باید بدانید این است که پذیرفته شدگان روزانه، سال بعد مجاز به پذیرش نخواهند بود. چراکه این کار به صورت مشروطی اعلام خواهد شد و از طرف سازمان سنجش پیگیری می شود. برای اطلاع از رشته های دانشگاه پیام نور می توانید به سایت سازمان سنجش رجوع کنید.

1
2
3
4

پربازدیدترین ها